Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

KOLEJNA EDYCJA TURNIEJU CHÓROW ZA NAMI !

W niedzielę 25.06.2017, pomimo niesprzyjającej pogody w Amfiteatrze nad jeziorem spychowskim odbyła się dwunasta edycja Turnieju Chórów o Miecz Juranda.

Jury w składzie: Prof. Józef Wojtkowiak- przewodniczący, członkowie: dr hab. Katarzyna Bojaruniec mg Barbara Rytwińska po wysłuchaniu 4 chórów zakwalifikowanych do udziału w Turnieju postanowiło przyznać:I miejsce puchar Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie dla Chóru Carmen Fidei Parafii Krzyża Świętego w Łomży

II miejsce puchar Przewodniczącego Rady Gminy Świętajno dla Męskiego Zespołu Wokalnego CARMEN FIDEI w Łomży

III miejsce puchar Dowódcy 8 Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu dla Zespołu Wokalnego CARMEN FIDEI w Łomży.Nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy nawiązujący do tematyki krajobrazu i przyrody, promujący ochronę środowiska naturalnego zw. z regionem Mazur nagroda ufundowana przez Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie dla Chóru CARMEN FIDEI Parafii Krzyża Świętego w Łomży.Nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór o tematyce sakralnej puchar ufundowany przez Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Spychowie dla Chóru Carmen Fidei Parafii Krzyża Świętego w Łomży. Nagrodę specjalną, puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo dla Zespołu Wokalnego "CHABRY" z Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.Nagrodę publiczności, puchar ufundowany przez Sołtysa Sołectwa Spychowo p. Ksymenę Klusek otrzymał Zespół Wokalny "CHABRY" z Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.Po raz pierwszy w historii Turnieju w tej edycji Jury nie przyznało GRAND PRIX, miecz pozostał do dyspozycji Juranda.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej edycji turnieju, szczególne podziękowania należą się samorządom Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Świętajno za pomoc finansową. Podziękowania również dla: Nadleśnictwa Spychowo, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Świętajnie, Pana Leszka Szmita ze Spychowa, Supermarketu PRIM, Pana Sławomira Grzegorczyka ze Świętajna oraz wszystkim fundatorom pucharów i nagród.

Do zobaczenia za rok !

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: KATARZYNA PIERZCHANOWSKA
Oceń artykuł:

(0)