Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Bądź bezpieczny na drodze

2020-09-24 14:26:04 (ost. akt: 2020-09-24 14:30:06)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

„Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!” - pod taki hasłem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie przeprowadzili ostatni dzień działań profilaktyczno - edukacyjnych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W piątek (19.09.20r.) tuż przed godziną 10:00 przed Posterunkiem Policji w Świętajnie wspólnie z opiekunami zgromadziły się dzieci z przedszkola „Akademia Bajek” w Świętajnie. Wszystko to za sprawą funkcjonariuszy, którzy zaprosili najmłodszych uczestników ruchu drogowego na otwartą lekcję o bezpieczeństwie w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/mamo-tato-jedz-ostroznie-czekam-na-ciebie-w-domu-przedszkolaki-swietajno-11-648863.jpg

Przedszkolaki zostały przywitane przez Kierownika Posterunku Policji w Świętajnie mł. asp. Klaudiusza Rochmalskiego. Następnie dzielnicowy asp. Artur Osowiecki wspólnie z policjantką z zespołu profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie sierż. Joanna Manelską rozpoczęli część teoretyczną zaplanowanej wizyty. Mundurowi opowiedzieli gościom o zasadach bezpiecznego korzystania z jezdni, a także o zagrożeniach wynikających z niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci podkreślali jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest korzystania z fotelików i pasów podczas jazdy samochodem. Opowiedzieli również o elementach odblaskowych, które choć wydają się tak małe to potrafią uratować ludzkie życie.

Następnie przedszkolaki pod eskortą funkcjonariuszy ruchu drogowego udały się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie w sposób praktyczny mogły przećwiczyć zdobytą podczas prelekcji wiedzę.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/mamo-tato-jedz-ostroznie-czekam-na-ciebie-w-domu-przedszkolaki-swietajno-5-648864.jpg

Ten dzień był wyjątkowo ważny zarówno dla przedszkolaków jak i policjantów. Po pierwsze był to ostatni dzień działań profilaktyczno – edukacyjnych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z Wizją Zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Po drugie to pierwsze spotkanie funkcjonariuszy Posterunku Policji w Świętajnie w ramach wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji”. Po trzecie, najważniejsze, spotkanie to odbyło się pod hasłem „Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zobowiązali się porozmawiać w domu z rodzicami o tym, czego nauczyli się podczas lekcji o bezpieczeństwie, aby i im przypomnieć jak ważne dla ich życia i zdrowia jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages