Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Spotkania z Wiolettą Piasecką

2020-03-14 09:59:08 (ost. akt: 2020-03-14 10:03:35)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W Przedszkolu Samorządowym „Akademia Bajek” w Świętajnie oraz w Szkole Podstawowej, odbyły się niezwykłe spotkania z elbląską bajkopisarką, Wiolettą Piasecką.

Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Pisarka opowiadała dzieciom o swoich książkach i ich bohaterach. A szczególnie o książce pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Jest to opowieść o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski. Kolejną prezentowaną książką była „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. To historia polskiej dziewczynki, mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. Obie prezentowane książki nawiązują do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz zabawny konkurs poprawnej wymowy „łamańców językowych”.

https://m.wm.pl/2020/03/orig/p1-616777.jpg

W pierwszym spotkaniu wzięły udział maluchy a w drugim starszaki i uczniowie klas I-III. Ciepło, serdecznie i z poczuciem humoru pisarka wprowadziła dzieci w świat swojej twórczości, prezentując wybranych bohaterów. To był dobrze spędzony czas, dający dzieciom mnóstwo radosnych emocji. Na koniec spotkania dzieci zadawały autorce pytania. Można było też kupić książki i poprosić o autograf.

https://m.wm.pl/2020/03/orig/p2-616778.jpg

Inicjatorem spotkania było Przedszkole Samorządowe „Akademia Bajek” w Świętajnie oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages