środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

102 Urodziny pani Konstancji Koziatek

2019-10-07 12:51:41 (ost. akt: 2019-10-07 13:27:46)
Pani Konstancja Koziatek obchodziła swoje 102 Urodziny!

Pani Konstancja Koziatek obchodziła swoje 102 Urodziny!

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Pani Konstancja Koziatek ze Spychowa skończyła wczoraj 102 lat. Te wyjątkowe urodziny to był bardzo dobry czas do wspomnień, wzruszeń i silnych emocji, ale przede wszystkim radości z tak niecodziennej uroczystości.

Konstancja Koziatek z domu Laska urodziła się dnia 6 października 1917 r. w miejscowości Wydmusy pod Myszyńcem. Jest córką Jana i Franciszki z domu Filipczyk.

Jubilatka mieszka przy ulicy Myśliwskiej w Spychowie od 25 listopada 1946 roku. Pani Konstancja ukończyła szkołę podstawową. Początkowo pracowała jako woźna w Szkole Podstawowej w Spychowie, a do emerytury przez wiele lat na kolei jako dróżnik na trasie Świętajno – Ruciane-Nida.

29 marca 1969 roku w Rozogach zawarła związek małżeński z Piotrem Koziatek. Małżonkowie przeżyli razem 24 lata w zgodzie, przyjaźni i miłości. Pan Piotr zmarł w Szczytnie dnia 31 sierpnia 1993 roku. Od tego czasu Pani Konstancja mieszka sama, bo dzieci nie miała.

Pani Konstancja bardzo lubi gdy odwiedza ją rodzina i znajomi. Opiekuje się nią jej chrześniaczka - pani Bogusia. W każdy pierwszy piątek miesiąca odwiedza ją miejscowy ksiądz.

W piątek 4 października panią Konstancję odwiedziła Wójt Gminy Świętajno Alicja Kołakowska oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Lilianą Napiórkowską. Był tort, kwiaty i serdeczne życzenia.
Zadowolona z odwiedzin Jubilatka podkreślała, że receptą na długowieczność jest wiara i radość.
- Bogu i Matce Boskiej powierzyłam swoje życie - zapewnia pani Konstancja. - Wiara daje mi siłę, by żyć. Nie wiem kiedy te 102 lata minęły. Cieszę się z każdych odwiedzin i z tego, że mam przy sobie Bogusię, która opiekuje się mną.

Szanownej Jubilatce życzymy aby kolejne lata jej życia upłynęły w zdrowiu, pomyślności, szczęściu i aby te chwile spędziła w otoczeniu najbliższych jej osób.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages