Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Rywalizowali na słowa

2019-06-20 11:55:08 (ost. akt: 2019-06-20 11:58:31)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Piasutno jest jednym z trzech miejsc w województwie warmińsko – mazurskim (obok Ostródy i Nowego Miasta Lubawskiego), gdzie organizowane są turnieje scrabble szczebla ogólnopolskiego. Impreza cieszy się ogromną popularnością.

Cztery lata temu, tj. w roku 2015 Turniej „Scrabble Nad Jeziorem” zyskał uznanie w oczach Kapituły Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego i uzyskał certyfikat upoważniający do używania tytułu i znaku „PRODUKT WARMII I MAZUR”. Fakt ten dodaje prestiżu tej imprezie i doskonale promuje zarówno samą grę, jak miejscowość, gminę, powiat i oczywiście Region. Impreza z roku na rok zyskuje na rozmachu, oprawie i ogólnym wizerunku.

Scrabble jest jedną z tych gier, które świetnie rozwijają. W tym przypadku ta rozwojowość dotyczy akurat poszerzania zasobu słów, a jest to dość rzadkie jeśli chodzi o gry planszowe. Zazwyczaj takie gry wspierają rozwój logicznego myślenia, natomiast w tym przypadku mamy do czynienia, i z rozwijaniem oraz trenowaniem logiki, i z poszerzaniem własnego zasobu słownictwa. Układając z tabliczek poszczególne słowa musimy uważać aby nie trafić na niekorzystne pole, a przy okazji musimy układać słowa tak, by zdobyć jak największą ilość punktów, co czasem przy nieciekawych literkach jest bardzo trudne. Dla wytrawnego gracza nie ma w tym jednak większego problemu.

VII Turniej „Scrabble nad Jeziorem” Piasutno 2019 rozegrany został w Świetlicy Wiejskiej w Piasutnie w dniach 15 – 16 czerwca 2019 r. Rozgrywki miały zasięg ogólnopolski. Uczestnicy przyjechali z różnych miejsc w kraju, udział wzięło też kilka osób z terenu gminy Świętajno.

Klub Scrabble ABC PIASUTNO serdecznie dziękują władzom Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Świętajno oraz wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które wspomogły rzeczowo, finansowo, medialnie i merytorycznie imprezę. To również dzięki Nim turniej można uważać za coś więcej, niż przypadkowe spotkanie grupy miłośników intelektualnych zmagań.
Do zobaczenia za rok!

Wyniki
I miejsce: Małgorzata Deszczyńska (Warszawa);
II miejsce: Maciej Czupryniak (Milanówek);
III miejsce: Grzegorz Koczkodon (Ostróda).

KATEGORIE
Najmłodszy uczestnik: Franciszek Łysek (Warszawa) 15 lat;
Najlepsza zawodniczka: Małgorzata Deszczyńska (Warszawa);
Najlepszy autochton: Jerzy Krzyżewski (Piasutno);
Najniższa wygrana: Waldemar Dębski (Ostróda);
Najwyższa przegrana: Grzegorz Koczkodon (Ostróda);
Najmniejsza różnica punktów: Katarzyna Dębska (Ostróda);
Skok tygrysa: Franciszek Łysek (Warszawa) 15 lat;
Największy zjazd: Szymon Dąbrowski (Warszawa);
Pyszna: Zbigniew Rybak (Warszawa).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages