Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

X Święto Drwala w Spychowie

2019-03-09 15:00:35 (ost. akt: 2019-03-09 12:08:53)

Autor zdjęcia: Adam Gełdon

Już po raz dziesiąty w Nadleśnictwie Spychowo 1 marca odbyły się zawody drwali. Zacięta rywalizacja pozwoliła na wyłonienie najlepszego pilarza i jednocześnie najbezpieczniej pracującęgo drwala. Został nim Sylwester Jurczyk z Drewpolu

W tym wydarzeniu uczestniczą pracownicy Zakładów Usług Leśnych, które świadczą usługi w Nadleśnictwie Spychowo. W tym roku udział wzięło 16 zawodników uwzględniając gościnny udział uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. O nagrodę główną- symboliczną złotą siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo, rywalizowano w takich konkurencjach jak: ścinka drzew, okrzesywanie, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność oraz wymiana piły łańcuchowej.

Najważniejszą ideą tego wydarzenia jest promocja BHP podczas prac leśnych. I to właśnie na wszelkie zachowania zawodników podczas konkurencji oraz sprzęt wpływający na bezpieczną pracę, sędziowie zwracają największą uwagę. Ponieważ praca pilarza należy do bardzo niebezpiecznych zawodów, nie szybkość wykonania zadania liczy się najbardziej, a dokładność i dbanie o własne bezpieczeństwo oraz osób znajdujących się w najbliższej okolicy.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród poprowadził Mariusz Orzechowski - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Krzysztof Krasula - Nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo oraz Włodzimierz Serwiński - Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddziału w Olsztynie.

Tegorocznym najlepszym pilarzem i jednocześnie najbezpieczniej pracującym drwalem został Sylwester Jurczyk z Drewpolu, II miejsce przypadło Wiesławowi Myślakowi z ZUL Żubr, a na III miejscu znalazł się Rafał Szmigiel, również z ZUL Żubr. Tym samym Zakład Usług Leśnych Żubr Trzcińscy & Koźmiński wygrał w klasyfikacji na najlepszy ZUL.

Dodatkowymi atrakcjami były konkurencje dla publiczności pn. Wielobój Drwala, stoiska promujące sprzęt do prac leśnych i BHP oraz pokaz zrywki nasiębiernej drewna w wykonaniu Kamila Kaczyńskiego z ZUL „B.Skłodowska, D.Kaczyński”- Wicemistrza Świata Operatorów Forwarderów (Forwarder World Cup 2017) oraz trzykrotnego Mistrza Polski (2014, 2016, 2018), który również świadczy swoje usługi na terenie Nadleśnictwa Spychowo.

Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages