Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dzikie Baby tropiły wilki

2019-02-17 09:00:00 (ost. akt: 2019-02-16 23:01:24)

Autor zdjęcia: Bartek Guentzel

W Nadleśnictwie Spychowo kobiety ruszyły tropem wilków. Warsztaty pn. "Dzikie baby" odbywały się głównie w lesie.

Od 8 do 10 stycznia na terenie Nadleśnictwa Spychowo odbyły się warsztaty pn. „Dzikie Baby”. Są to zajęcia edukacyjno-przyrodnicze, w których uczestniczą wyłącznie kobiety. Tym razem warsztaty dotyczyły wilków. Przez 3 dni 18 kobiet z różnych stron naszego kraju uczyła się rozpoznawać w terenie nie tylko tropy wilków, ale również innych zwierząt występujących w lasach Puszczy Piskiej.

Podczas wielokilometrowych wypraw pod okiem Adama Gełdona, pracownika Nadleśnictwa Spychowo, udało się nie tylko zaobserwować łosie, sarny czy jelenie, ale również odnaleźć tropy wilczej grupy rodzinnej, składającej się z 4 wilków. Pogoda pod kątem tropień była doskonała, wszędzie w lesie leżał śnieg, na którym wyraźnie widać było odciśnięte łapy wilków. Za tropami wilków uczestniczki podążały tak długo, aż udało się policzyć ile osobników wchodziło w skład tej watahy. A nie było to łatwe, gdyż wilki często chodzą jeden za drugim stawiając łapy w tych samych miejscach. Udało się również odnaleźć resztki wilczej uczty sprzed kilku dni.

Warsztaty odbywały się głównie w lesie, ale nie zabrakło także kameralnych zajęć dotyczących biologii i ekologii wilka w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej nadleśnictwa, czy nocnej wyprawy do lasu w celu nasłuchiwania wycia wilków.
Podczas warsztatów nie zabrakło wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, smacznego i zdrowego jedzenia, a nawet morsowania w jeziorze Spychowskim.

Atmosfera kobiecych warsztatów była niezwykła i mamy nadzieję jeszcze niejednokrotnie gościć Dzikie Baby w Nadleśnictwie Spychowo.

Adam Gełdon, Nadleśnictwo Spychowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages