Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Dzieci zbierały żywność na paczki

2018-12-14 13:49:07 (ost. akt: 2018-12-14 13:51:12)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kolonii wraz z Caritas zorganizowała doroczną zbiórkę żywności, której celem jest pomoc najstarszym i najuboższym mieszkańcom gminy przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Blisko 20 rodzin otrzymało paczki żywnościowe od młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kolonii. Znalazły się w nich konserwy, ryż, kasza, olej, soki. Wszystko to udało się zebrać uczniom podczas weekendowych akcji w sklepach. Wolontariusze zbierali artykuły żywnościowe codziennej potrzeby: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne.

Robiący zakupy nie mijali wolontariuszy obojętnie.
- Była to ogolnopolska akcja Caritas zbierania zywnosci TAK POMAGAM - mówi Joanna Bruździak opiekun wolontariuszy. - My tu na miejscu zbieraliśmy produkty dla osób starszych i chorych. W akcji wzięło udział 25 dzieci i 6 nauczycieli. Zebraliśmy 328 kg żywności o długiej trwałosci do spożycia. Obdarowaliśmy 20 osób z terenu Kolonii Długiego Borku i Świętajna.

Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiły w pierwszej kolejności do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, osób starszych i samotnych. Radość, którą okazywali obdarowani była ogromna.

- Najpierw było ogromne zaskoczenie, wzruszenie i łzy w oczach. Osoby obdarowane bardzo nam dziekowały i opowiadały o swojej sytuacji życiowej - opowiada Joanna Bruździak. - Ja sama teraz jeszcze nie mogę dojść do siebie po tym, co widziałam i słyszałam. Wolontariusze, ktorzy ze mną byli odkryli jak dobrze jest pomagać i jak dużo daje to radości. Dla tych uśmiechów i szczęsliwych oczu warto było poświęcić czas i pracę - dodaje.

Młodzież z Kolonii już zapowiada, że chętnie weźmie udział w akcji zbierania produktów na Wielkanoc.
- Dobrze jest pomagać. Kiedy patrzy się na szczęśliwe twarze osób, którym podarowaliśmy paczki - zapewniają młodzi wolontariusze. - Może dzięki naszej pomocy te osoby spędzą radośnie święta.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages