Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Pani Konstancja skończyła 101 lat

2018-10-25 11:52:45 (ost. akt: 2018-10-25 11:53:55)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Pani Konstancja Koziatek ze Spychowa niedawno skończyła 101 lat. Te wyjątkowe urodziny to był bardzo dobry czas do wspomnień, wzruszeń i silnych emocji, ale przede wszystkim radości z tak niecodziennej uroczystości.

Kiedy pani Konstancja przyszła na świat, trwała I wojna światowa. Kiedy wchodziła w dorosłe życie, wybuchła druga. Jednak przetrwała te wszystkie trudne chwile. Jej długie życie miało blaski i cienie... Tak w wielkim skrócie wygląda historia Konstancji Koziatek, 101-latki, która od kilkudziesięciu lat mieszka w Spychowie. Choć pani Konstancja przeżyła już ponad wiek, to sprawia wrażenie energicznej i zadowolonej z życia osoby. Ciągle lubi rozmawiać z innymi i często dowcipnie komentuje to, co ją w życiu spotyka. A jaka jest jej recepta na długowieczność? Uśmiech, pogoda ducha, zdrowe odżywianie i modlitwa.
Konstancja Koziatek z domu Laska urodziła się dnia 6 października 1917 r. w miejscowości Wydmusy pod Myszyńcem. Jest córką Jana i Franciszki z domu Filipczyk.
Dostojna jubilatka mieszka przy ulicy Myśliwskiej w Spychowie od 25 listopada 1946 roku. Pani Konstancja ukończyła szkołę podstawową. Pracowała jako woźna w Szkole Podstawowej w Spychowie, a później przez wiele lat na kolei jako dróżnik na trasie Świętajno – Ruciane-Nida. Do emerytury.
29 marca 1969 roku w Rozogach zawarła związek małżeński z Piotrem Koziatek. Małżonkowie przeżyli razem 24 lata w zgodzie, przyjaźni i miłości. Pan Piotr zmarł w Szczytnie dnia 31 sierpnia 1993 roku. Od tego czasu Pani Konstancja mieszka sama, bo własnych dzieci nie miała.
Pani Konstancja bardzo lubi gdy odwiedza ją rodzina i znajomi. Opiekuje się nią jej chrześniaczka pani Bogusia.
- Ciocia to wciąż energiczna osoba. Na dzień swoich 101 urodzin szykowała się już od rana - zdradza Bogusława Siennicka. - Ta kobieta całym swoim pracowitym życiem zasłużyła sobie na szacunek i słowa serdecznego podziękowania. Długie lata pracy i troski o byt i pomyślność naszej rodziny wymagały od niej wielu wyrzeczeń i ogromnego trudu. Na pewno przez te lata przeżywała wiele chwil radości, ale również nie omijały jej chwile smutku. Myślimy jednak, że chwil radości było naprawdę bardzo wiele, ponieważ radość z każdej chwili życia to recepta na długie życie.
Pani Konstancja doskonale pamięta dzieciństwo, młodość, lata wojen i chwile spędzone z mężem.
— Nie wiem kiedy ten czas tak zleciał? — powtarza z niedowierzaniem w głosie jubilatka. — Pan Bóg czuwa nade mną i daje mi tak długie życie. Wiara, modlitwa i szacunek do drugiego człowieka, to w życiu najważniejsze wartości. Trochę już choruję, niedosłyszę i mam trudności z poruszaniem się ale to nic — dodaje.
Na 101 urodzinach pani Konstancji z życzeniami i tortem pojawiła się wójt Alicja Kołakowska oraz kierownik USC Liljana Napiórkowska.
Redakcja Naszego Mazura życzy Szanownej Jubilatce, aby kolejne lata jej życia upłynęły w zdrowiu, pomyślności, szczęściu i aby te chwile spędziła w otoczeniu najbliższych jej osób.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Koleżanka ze Świętajna #2609552 | 37.248.*.* 25 paź 2018 19:47

  Pani Joanna Karzyńska uzurpuje sobie prawo do bycia redaktorem.Włazi bez żadnych zahamowań swoimi brudnymi buciorami w czyjeś życie prywatne i cieszy się, że zarobi parę groszy za artykuł. Chamstwo, buta, prostactwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gwidon #2609421 | 5.172.*.* 25 paź 2018 17:30

  WIELKI SZACUNEK I POWAŻANIE DLA PANI KONSTANCJI KOZIATEK ZE SPYCHOWA. PODZIW I UKŁONY ZA CIĘŻKĄ PRACĘ. Ale ten kto to pisał to po prostu żenada. Szkoda, że nie napisał o PESEL-u jubilatki, bo chyba tylko tego brakuje! Jak tak można!? Zero profesjonalizmu! To jest po prostu brak poszanowania PRAW KONSTANCJI KOZIATEK I JEJ RODZINY. Kto dopuszcza takie treści na łamy gazety?! Skandal

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages