Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Spotkanie z paraolimpijczykami

2018-10-21 12:03:41 (ost. akt: 2018-10-21 12:05:23)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Uczniowie Szkół Podstawowych w Spychowie i w Koloni spotkali się z przedstawicielami byłych, obecnych i przyszłych paraolimpijczyków w dyscyplinie szermierki na wózkach inwalidzkich.

Szkoły gościły paraolimpijczyków z Fundacji- Akademia Integracji. Reprezentanci Fundacji - wybitni sportowcy - finaliści mistrzostw świata, Europy i olimpiad dla osób niepełnosprawnych w szpadzie i przede wszystkim, fantastyczni ludzie omówiali zachowania ryzykowne, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia.
O swojej pasji, a także o tym, jak niepełnosprawni potrafią pokonywać bariery, własne słabości, trudy codziennego życia, a także realizować się, spełniać marzenia i żyć pełnią życia opowiadali na swoich przykładach, a także przywołując historie innych znanych w świecie sportu i biznesu osób. Pierwsza część spotkania miała charakter wykładowy, z wykorzystaniem filmów oraz wystawy zdjęć, druga natomiast przybrała formę aktywnych ćwiczeń, podczas których młodzi ludzie, wraz z mistrzami w szermierce, mogli poznać postawy tej dyscypliny sportu.
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia i jak im zapobiegać, jak zmienić sposób postrzegania niepełnosprawnych – poznać je jako osoby ambitne i samodzielne, osiągające wybitne osiągnięcia, po prostu jako zwykłych-niezwykłych ludzi z marzeniami, sukcesami i pasjami. Była to wspaniała lekcja tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku, w którym łączymy teorię z praktyką.
Warsztaty te miały na celu integrację, odkrycie radości z realizacji swoich pasji, ciężkiej pracy, a także profilaktykę zachowań niebezpiecznych. Nasi podzielili się tym, jakich zachowań należy unikać, by nie doszło do wypadków kończących się niepełnosprawnością.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages