Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Doczekali się nowej drogi

2018-08-05 08:46:38 (ost. akt: 2018-08-05 08:49:10)

Autor zdjęcia: Arch. Gok w Świętajnie

Mieszkańcy Białego Gruntu i Chochołu cieszą się z nowej drogi, która w sobote 29 lipca została oficjalnie otwarta i poświęcona. Inwestycja przyczyni się do poprawy jakość życia mieszkańców oraz bezpieczeństwa w ruchu kołowym.

W miejscowości Biały Grunt odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji drogowej - przebudowa drogi gminnej Chochół – Biały Grunt. Koszt całkowity zadania wyniósł 146 5780,73zł, gdzie wkład własny gminy to 73 2890,73zł, a dotacja Urzędu Wojewódzkiego to kwota 73 2890,00zł.

Inwestycja drogowa przyczyniła się do poprawy jakość życia okolicznych mieszkańców, zwiększyła płynność i przepustowość ruchu drogowego oraz podniosła bezpieczeństwo w ruchu kołowym.
Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia drogi i przecięcia wstęgi przez Wójt Gminy Świętajno Alicję Kołakowską, Starostę Powiatu Szczecińskiego Jarosława Matłacha, Radnego Powiatowego Krzysztofa Buły, Przewodniczącego Rady Gminy Świętajno Sławomira Grzegorczyka, Radnego Gminy Świętajno Mieczysława Pawelczyka, Sołtys Sołectwa Biały Grunt Agatę Cichą oraz Sołtysa Sołectwa Zielone Ryszarda Zerę.

Droga została poświęcona przez proboszcza ks. Krzysztofa Borsa z Parafii pw. św. Wojciecha w Gawrzyjałkach. Po ceremonii wszyscy udali się na teren świetlicy wiejskiej w Białym Gruncie, gdzie Sołtys Sołectwa Biały Grunt Agata Cicha serdecznie przywitała gości i mieszkańców gminy. Opowiedziała krótko o przebudowie drogi oraz podziękowała wszystkim osobom zaangażowanych w ten projekt.

Wójt Gminy Świętajno Alicja Kołakowska podziękowała sołtys za zaangażowanie w pracy na rzecz sołectwa. Głos zabrali również: starosta Jarosław Matłach, radny powiatowy Krzysztof Buła, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Grzegorczyk, radny Gminy Świętajno Mieczysław Pawelczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Walas, a w imieniu Poseł na sejm Rzeczypospolitej Urszuli Pasławskiej Janusz Pabich. Gorące podziękowania za współpracę złożyli także sołtysi z terenu gminy Świętajno.

Druga część uroczystości to festyn rodzinny . Dla dzieci i młodzież czekały atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie min. gigantyczne klocki, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy animacyjne i słodkości. Nie obyło się bez biesiady z regionalnymi potrawami oraz zabawy wiejskiej na świetlicy w Białym Gruncie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kamila #2551744 | 83.9.*.* 8 sie 2018 13:28

  Jadac na Koczek przed chwila rozmawiałam z panią z Warszawy która uszkodziła sobie koło na drodze na kierwiku. Pytała gdzie to zgłosić, to chyba droga gminna wiec do gminy nie wiem czy dzwoniła po policję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zrezygnowany #2549762 | 37.47.*.* 5 sie 2018 11:03

  A na Kierwiku przestoj smieciarki 8 godzinny po tym jak zakopala sie na cudnej wg urzedasow drodze. Szkoda tych ludzi obslugujacych sprzet gospodarki komunalnej. Panowie i Panie z biura sie zabieraja do domu o 15, a zwykly robotnki musi wyciagac smieciarke i rownac droge do 12 w nocy. Z czyjej winy sie pytam?! Zapraszamy na Kierwik, tu jest mekka mazur, cudowne, rowne drogi, swietna infrastruktura wodno-kanalizacyjna....Pozdrawiam wszystkich ciezko pracujacych, bo same machanie nozyczkami przy przecinaniu wstegi to jest niezly kabaret!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages