Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Porządkują gospodarkę wodno – ściekową

2018-07-11 13:41:15 (ost. akt: 2018-07-11 13:42:30)

Autor zdjęcia: Grzegorz Siemieniuk

Gmina Świętajno otrzymała dofinansowanie na skanalizowanie ulic: Leśnej i Dworcowej. Koszt zadania wyceniono na prawie 1,1 miliona złotych, z czego ponad 700 tysięcy złotych to pożyczka z WFOŚiGW w Olsztynie.

Umowę udzielenia pożyczki podpisano 9 lipca w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie. Zadanie, które zostało rozpoczęte w kwietniu tego roku już zostało ukończone. Do sieci kanalizacyjnej zostało podłączonych 60 gospodarstw domowych w Świętajnie. W sumie wybudowano prawie 1,8 km sieci.
- Budowa tej sieci była koniecznością – tłumaczy wójt Świętajna Alicja Kołakowska. – Otrzymaliśmy bowiem dofinansowanie na budowę drogi i trzeba było najpierw położyć sieć kanalizacyjną, aby można było dokończyć projekt.
Koszt całego zadania wyceniono na prawie 1,1 miliona złotych, z czego ponad 700 tysięcy złotych to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Koszty reszty zadania zostaną pokryte z budżetu gminy.

sem

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zaglosuje na odpowiedzialnych spolecznie #2536914 | 37.47.*.* 15 lip 2018 17:12

  haha tak można to podsypumować! Te niewybetonowane szamba we wsiach Kierwik, Koczek, Bystrz, Spychowo nadal pozostają faktem. Pomimo kanalizacji ludzie nie są podłączeni. Brudasy! Taka piękna ta natura 2000 w gminie świętajno. Jaka władza taki lud....! A moźe i odwrotnie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages