Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

VI Turniej „Scrabble nad Jeziorem”

2018-06-14 16:24:57 (ost. akt: 2018-06-14 16:30:18)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Piasutno jest jednym z trzech miejsc w województwie warmińsko – mazurskim (obok Ostródy i Nowego Miasta Lubawskiego), gdzie organizowane są turnieje scrabble szczebla ogólnopolskiego. Impreza cieszy się coraz większą popularnością.

Już w roku 2015 Turniej „Scrabble Nad Jeziorem” zyskał uznanie w oczach Kapituły Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego i uzyskał certyfikat upoważniający do używania tytułu i znaku „PRODUKT WARMII I MAZUR”. Fakt ten dodaje prestiżu tej imprezie i doskonale promuje zarówno samą grę, jak miejscowość, gminę, powiat i oczywiście Region.
VI Turniej „Scrabble nad Jeziorem” rozegrany został w Świetlicy Wiejskiej w Piasutnie w dniach 09 -10 czerwca 2018 r. i tak, jak wcześniejsze edycje, miał rangę imprezy szczebla ogólnopolskiego.
W turnieju wzięło udział 37 zawodników, w tym 12 pań. Oprócz graczy reprezentujących Warmię i Mazury zjechali tu zawodnicy z siedmiu województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, pomorskiego, łódzkiego, podlaskiego i kujawsko – pomorskiego. Zaszczycili nas swoją obecnością czołowi scrabbliści, z byłymi Mistrzami Polski – Stanisławem Rydzikiem i Tomaszem Zwolińskim na czele.
Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę 09. czerwca o godzinie 12.00, a zakończyły się następnego dnia o godz. 14.45.
Organizatorzy zadbali o to, aby w sobotni wieczór, na półmetku, zawodnicy mogli na luzie skomentować wydarzenia całego dnia, podzielić się wrażeniami i po prostu zintegrować się przy grillu i muzyce. Ujawniły się przy okazji kolejne talenty artystyczne.
W niedzielę o 9.30 wznowiono turniejowe zmagania, a około godziny 15.00 wyłoniono zwycięzców. Oto trójka najlepszych:
1. Stanisław Rydzik z Warszawy (I miejsce);
2. Grzegorz Kurowski z Warszawy (II miejsce);
3. Tomasz Zwoliński ze Skierd k/ Warszawy (III miejsce);
Zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.
Oprócz tego przyznane zostały statuetki jako nagrody specjalne w następujących kategoriach:
Najlepsza Zawodniczka – Małgorzata Deszczyńska z Warszawy;;
Najmłodszy Zawodnik - Szymon Dąbrowski z Warszawy;
Najlepszy Autochton – Jerzy Krzyżewski z Piasutna;
Skok Tygrysa – Lidia Żywna z Gdyni;
Najmniejsza Różnica Punktów – Joanna Ostrowska z Warszawy;
Największy Zjazd – Kamil Kister z Puław;
Najniższa Wygrana – Maria Skutela z Warszawy;
Najwyższa Przegrana – Kamil Kister z Puław;
Kategoria „Pyszna” (najwyżej punktowane słowo o tematyce kulinarnej) – Krzysztof Sporczyk z Warszawy, który ułożył najdroższe słowo tematycznie związane z kategorią, a mianowicie: „NAWARZĄ’.

Zaopatrzenie w sprzęt (zestawy do gry i zegary) zabezpieczyła Polska Federacja Scrabble, której członkiem od siedmiu lat jest Klub Scrabble „ABC Piasutno”. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia z licencją I stopnia – Andrzej Gostomski z Łodzi.
Inicjatorem i głównym organizatorem VI Turnieju „Scrabble Nad Jeziorem” był Klub Scrabble „ABC Piasutno”.
W organizację szóstej edycji turnieju oprócz wspomnianego wcześniej Klubu Scrabble „ABC Piasutno” włączyły się:
Gmina Świętajno; Warmińsko-Mazurskie Centrum Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Promocji Regionu w Piasutnie; Ochotnicza Straż Pożarna w Piasutnie, Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie, radny Powiatowy – Krzysztof Buła, przewodniczący Rady Gminy Świętajno – Sławomir Grzegorczyk, Zakład Stolarski - Dariusz Rokicki ze Świętajna, „Pyszna Szafa” - Elżbieta Zyra ze Szczytna, Sklep Wielobranżowy - Halina Rochmalska ze Świętajna oraz sołtys Sołectwa Piasutno – Konrad Szewczyk.
Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, sponsorom, mediom i tym wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić i obsłużyć turniej. Dzięki Wam nasi goście wywieźli z Piasutna dobre wrażenia, a zostawili mocną i szczerą deklarację gotowości przyjazdu za rok. Zatem – zapraszamy i do zobaczenia.

Sekretarz Klubu ABC Piasutno - Jan Lisiewski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages