Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

70-lecie OSP w Długim Borku

2018-06-07 10:11:54 (ost. akt: 2018-06-07 10:16:13)

Strażacy z Długiego Borku od lat marzyli o nowym wozie strażackim, by móc sprawniej brać udział w akcjach. Ich marzenie teraz się spełniło. Na 70-lecie powstania swojej jednostki otrzymali wymarzony prezent.

W Długim Borku odbyło się uroczyste przekazanie wozu strażackiego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Długim Borku połączone z festynem rodzinnym pn. "Promujemy Potrawy Regionalne". Wydarzenie te rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Długim Borku, podczas której odbyło się poświęcenie wozu strażackiego, następnie strażacy na czele z Wozem Bojowym przemaszerowali na teren straży pożarnej.

Jednostka w Długim Borku powstała w 1963 roku. W 1971 roku została oddana do użytku strażnica OSP. Wtedy jednostka posiadała motopompę przewożoną wozem konnym. W 1984 roku jednostka została wyposażona w pierwszy samochód marki Żuk. W 2010 roku Żuk został zastąpiony samochodem marki Volkswagen. Obecny wóz pożarniczy to trzeci samochód w historii OSP. Spełnia on oczekiwania strażaków i pozwoli na profesjonalne działania operacyjne strażaków ratowników.

- Choć jednostka OSP w Długim Borku jest mała to jak tylko może niesie pomoc mieszkańcom - zapewniają miejscowi strażacy. - Dzięki temu, że otrzymaliśmy nowy wóz strażacki będziemy mogli sprawniej dotrzeć do pożaru i efektywniej brać udział w akcjach - zapewniają.

Po uroczystościach nadszedł czas na festyn rodzinny „Promujemy Potrawy Regionalne”. Na dzieci i młodzież czekała moc atrakcji. Ogromne dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy animacyjne, duże bański mydlane. Nie zabrakło potraw regionalnych oraz pieczonego dzika i świni. W czasie biesiady zagrała Kapela Jędrka ze Szczytna, a wieczorną zabawę pod chmurką poprowadził DJ NATI.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ala #2529718 | 83.6.*.* 3 lip 2018 07:49

    Coś u dziennikarza z matematyką na bakier. Jednostka powstała w 1963 to istnieje 55 lat a nie 70 !!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages