Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Pół wieku kroczą razem przez życie

2018-05-27 15:52:35 (ost. akt: 2018-05-27 15:56:38)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Przeciwności w życiu bywa wiele: rodzinnych, materialnych, a często i zdrowotnych. Wielkim darem od Boga i losu jest móc przeżyć wspólnie ponad pół wieku. Dowodem na to są Jubilaci, którzy obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Słowa św. Jana Pawła II są doskonałą puentą tych wspólnie przeżytych lat: „Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania, czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”. Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.

- Spotykamy się dzisiaj, by uczcić Wasz Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Jest to jedna z wielu uroczystości, w której uczestnictwo daje wiele satysfakcji i jednocześnie skłania do refleksji - zwracała się do Jubilatów Liliana Napiórkowska kierownik USC w Świętajnie. - 50 lat - jak to dużo a jednocześnie mało. Tak szybko mija czas. W pracy, w staraniach o rodzinę, o wychowanie dzieci mijały Wasze lata pożycia małżeńskiego. Na pewno nie mieliście czasu i okazji obejrzeć się za siebie. Dzisiaj jest do tego najstosowniejsza chwila. Wasze 50-lecie trwałego, szczęśliwego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku obojga kochających się osób.Wy Drodzy Jubilaci jesteście wzorem zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę - mówiła.

Każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każda decyzja ma konsekwencje. A jak stworzyć dobrą rodzinę? Jubilaci zgodnie przyznają, że zawsze byli i są dla siebie partnerami. Darzyli się szacunkiem i zaufaniem.

- Wszystkim Złotym Parom obchodzącym 50-lecie pożycia małżeńskiego, Szmaragdowym Parom obchodzącym 55-lecie pożycia małżeńskiego, Diamentowej Parze obchodzącej 60-lecie pożycia małżeńskiego oraz Żelaznej Parze obchodzącej 65-lecie pożycia małżeńskiego życzę kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych zdrowia, szczęścia i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak również tego, aby cieszyć się życiem w każdym jego momencie trwając przy sobie zgodnie z przyrzeczeniem: w zdrowiu i w chorobie, w bogactwie i w biedzie, w smutku i w radości - życzyła Jubilatom Alicja Kołakowska Wójt Gminy Świętajno.

Z okazji tak pięknego Jubileuszu Redakcja Naszego Mazura pragnie złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia!

50-lecie pożycia małżeńskiego - Złote Gody obchodzili:
Maria i Kazimierz Guziak
Jadwiga i Bogumił Gnidzińscy
Helena i Czesław Kołakowscy
Krystyna i Wacław Kryniccy
Alina i Ryszard Piećkan
Stanisława i Stanisław Samsel
Barbara i Franz Stopka

55-lecie pożycia małżeńskiego - Szmaragdowe Gody obchodzili:
Cecylia i Henryk Dygas
Janina i Władysław Kołakowscy
Danuta i Jan Mikołajewscy
Władysława i Kazimierz Rokiccy
Aniela i Kazimierz Wojciechowscy
Stanisława i Stanisław Zera
Teresa i Stanisław Żywica

60-lecie pożycia małżeńskiego - Diamentowe Gody świętowali:
Marianna i Zygmunt Piaszczyk

65-lecie pożycia małżeńskiego - Żelazne Gody obchodzili:
Marianna i Tadeusz Białeccy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages