Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta

2018-01-13 09:57:57 (ost. akt: 2018-01-13 10:09:04)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Grupa "Biedronek" z Zespołu Szklolno-Przedszkolnego w Świętajnie odwiedziła Nadleśnictwo Spychowo, aby przeżyć kolejną przygodę w lesie i aby dokarmić mieszkające w nim zwierzęta. Na zakończenie odbyło się współne ognisko.

We wtorek 9 stycznia grupa dzieci z z Zespołu Szklolno-Przedszkolnego w Świętajnie wybrała się do lasu. Po krótkiej pogadance na temat dokarmiania zwierząt leśnych dzieci z grupy „Biedronki” wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Przewodnikiem była pani Pulina Adamska z Nadleśnictwa Spychowo. Dzieci dowiedziały się od przewodniczki jak zwierzęta przygotowują się do zimy, jakie z nich możemy spotkać w lesie. Opowiadziała również jak należy zachować się w lesie, jakie rosną w nim drzewa i do czego służą ogrodzenia na drewnianych palach, paśniki i poletka łowieckie. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć poletka łowieckie oraz lizawkę, tj. słupek z naciętymi otworami, w którym znajduje się kostka soli kamiennej. Służy zwierzynie do uzupełniania składników mineralnych, zwłaszcza w okresie zimy. Zima, jak wiemy, to trudny okres dla zwierząt, dlatego dzieci przyniosły ze sobą przysmaki, którymi obdarowały leśnych przyjaciół. Dumne i zadowolone z wykonanego zadania przedszkolaki, przyglądały się paśnikom zapełnionym świeżą karmą.
Dopełnieniem akcji dokarmiania były zabawy w lesie oraz poszukiwania śladów zwierząt leśnych oraz ognisko z kiełbaskami i rozgrzewającą herbatą.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages