Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Seniorzy podzielili się opłatkiem

2017-12-24 09:25:39 (ost. akt: 2017-12-24 00:08:37)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu seniorów ze Świętajna.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem aby spotkać się wspólnie z rodziną i złożyć życzenia. W bożonarodzeniowy nastrój zgromadzonych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świętajnie gości, wprowadził występ trzech podopiecznych Fundacji Kreolia, które wykonały kolędy i pastorałki. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania.
- Drodzy Seniorzy, święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem, to również czas na refleksje dotyczące minionego roku i planów na przyszłość. Chciałabym życzyć Wam, aby w Waszym życiu nie zabrakło nigdy radości, szczęścia i aby ten rok 2018 był dla was i waszych najbliższych rokiem pełnym radości, spokoju i nadziei na lepsze jutro. Abyście w swoich domach byli rozumieni i i otoczeni miłością dzieci i wnuków - mówiła Barbara Dyspolska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Świętajnie.
Przy wigilijny stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Na stołach natomiast nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages