Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Odbył się koncert dobroci

2017-10-28 10:30:11 (ost. akt: 2017-10-28 10:32:18)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Darowane dobro zawsze powraca... jeśli nie dziś jutro, to za kilka lat, ale powróci. Uczestnicy koncertu charytatywnego wiedzą o tym, że w trudnych chwilach trzeba pomagać innym. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa.

Dlaczego warto bezinteresownie pomagać innym ludziom? Przede wszystkim dlatego, że pomoc słabszym, pokrzywdzonym sprawia, że możemy naprawdę nazwać się ludźmi. Pomaganie innym bez oczekiwania na policzalne korzyści sprawia, że każdy czuje się lepszy, bardziej wartościowy. Pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje. Miłosierdzie, zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają też dowiedzieć się wiele o nas samych, odkryć i poznać siebie. Pomoc innemu to najbliższa forma przebywania z drugim człowiekiem.
Celem koncertu charytatywnego "Wszyscy jesteśmy z Wami", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury Świętajnie była pomoc trójce rodzeństwa z tej gminy. Dzieci zostały same po śmierci rodziców.
W blasku świec, przy pięknej dekoracji wystąpił Jarosław Chojnacki, który wprowadził nas w nastrojowy klimat swoich lirycznych piosenek. Zaśpiewał min. Bajkę o dobrym człowieku, Nie, nie odchodź, Lube koń itp. Na scenie wystąpiła również zdolna młoda wokalistka Gabriela Morawska, która wykonała przepiękne utwory: Sen o Wiktorii i Kasztany. Magię koncertu kontynuowała Joanna Gawryszewska, która wraz z Janem Lisiewskim i Radkiem Dąbrowskim wykonali kilka polskich utworów.
Podczas wieczoru ludzie dobrej woli dzięki datkom wspomogli potrzebujących.
- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację i wsparcie koncertu charytatywnego oraz pomogli w ten sposób rodzeństwu - mówi Małgorzata Walas dyrektor GOK w Świętajnie. - Dziękujemy wszystkim artystom, który wystąpili tego wieczoru oraz firmie Mobinascenia za profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2365635 | 91.229.*.* 2 lis 2017 12:11

    Piękna i serdeczna inicjatywna :))

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages