Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie

2017-06-17 12:19:14 (ost. akt: 2017-06-17 12:22:29)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

W czwartek, 8 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Piasutnie miejsce miało wyjątkowe wydarzenie. Placówka, która w sposób szczególny pomaga osobom niepełnosprawnym już dziesięć lat świętowała swój jubileusz.

Już na samym początku licznie zebrani obejrzeli specjalnie przygotowany program artystyczny, który dał do zrozumienia, że nadszedł czas przeżywania bardzo wielu emocji. Po części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych ŚDS w Piasutnie i wykonanej wspólnie piosenki "Ej Piasutno jak ty cudne". Wspaniałości atmosfery stworzonej przez pracowników i podopiecznych nie sposób nawet próbować opisywać. Nawet w połowie nie oddadzą jej opowieści, zdjęcia czy filmy. Emocje na ich twarzach wyrażały naprawdę wszystko co najlepsze.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie filia w Piasutnie funkcjonuje od 1 czerwca 2007 roku. Swoją działalność placówka rozpoczęła od 16 uczesników uczestników, sukcesywnie zwiększając ilość miejsc stosownie do potrzeb środowiska. Biorąc pod uwagę potrzeby uczestników, starała się zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu. Obecnie do placówki uczęszcza 60 osób. Realizowany przez nią program ma na celu rozwijanie oraz podtrzymywanie umiejętności domowników do możliwie jak najlepszego samodzielnego funkcjonowania, udzielania niezbędnego wsparcia, a przede wszystkim do integracji społecznej osób niepełnosprawnych poprzez aktywne udzielanie się w życiu publicznym. W zakresie tego postępowania prowadzone są liczne i różnorakie formy zajęć. Sukcesywnie placówka była modernizowana. Regularnie doposażana w nowoczesny sprzęt i urządzenia. Pozwalało to na dalszy rozwój naszych możliwości terapeutycznych. Wprowadzane były nowe formy zajęć i terapii dostosowując je do potrzeb i możliwości domowników.
- Pamiętam jak wiele różnych pomysłów miała rada na zagospodarowanie lub sprzedaż tej nieruchomości po byłej Szkole w Piasutnie - wpominał Jerzy Fabisiak, były wójt i pomysłodawca utworzenia ŚDS w Piasutnie. - Ja zawsze uważałem, że to miejsce musi być dla wszystkich, musi służyć naszemu społeczeństwu. Myślę, że to nam się udało - dodawał.
Gratulacjom i słowom uznania dla funkcjonowania placówki nie było końca. Oprócz słów były kwiaty, prezenty i wpisy do Kroniki placówki. A potem biesiadowano wspólnie i wspominano.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gabi #2303081 | 62.148.*.* 7 sie 2017 16:22

    Kto bierze odpowiedzialność za stan nawierzchni drogi ze Szczytna do Jerutek? Turystów dużo, a droga w strasznym stanie, nie remontowana pewnie ze 40 lat.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages