Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Niezwykłe przedmioty wyczarowane przez sołtysową

2017-02-25 16:00:00 (ost. akt: 2017-02-24 18:57:32)

Edyta Duda to na co dzień to zapracowana żona, matka i sołtys Świętajna. Pracuje w sklepie od kilku lat. A w wolnych chwilach tworzy niesamowite rzeczy metodą dequpage.

Edyta Duda Sołtysem Świętajna została wybrana podczas ostatnich wyborów. Choć ma dopiero 33 lata to energia ją rozpiera. Na co dzień żona, matka trójki dzieci i kobieta pracująca. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do działania. Osoba, która w swojej miejscowości postanowiła "działać" i zintegrować mieszkańców. Organizuje z Radą Sołecką imprezy dla dzieci i dorosłych.
- Funkcja sołtysa to nie tylko dieta, ale przede wszystkim ciężka i odpowiedzialna praca na rzecz lokalnej społeczności - zapewnia Edyta Duda sołtys Świętajna. - Oprócz dbałości o poprawę infrastruktury w sołectwie, sołtysi inicjują różne działania, które integrują mieszkańców. Dbają też o mienie sołeckie i gminne. Zakres odpowiedzialności jest zdecydowanie większy i zależny jest od wielkości sołectwa i jego specyfiki. To funkcja wysokiego zaufania publicznego, którego nie można zawieść. Pełniąc ten „urząd” trzeba mieć świadomość o konieczności angażowania się w wiele różnych przedsięwzięć kosztem prywatnego czasu, który można byłoby spędzić w gronie najbliższej rodziny - dodaje.
W naszym plebiscycie Edyta Duda od kilku tygodni zajmuje pierwsze miejsce.

Cuda wyczarowane przez sołtysową
Rzeczy wykonywane techniką decoupage są coraz bardziej popularne. Metoda decoupage po polsku nazywana jest techniką serwetkową. Polega na tym, że na wybrany przez nas przedmiot nakładamy papier z interesującym nas motywem, a następnie pokrywamy go specjalnymi preparatami, które w pewien sposób postarzają nałożony obrazek i powodują pojawienie się charakterystycznych „popękań”.
Takie właśnie cudeńka "wyczarowuje" młoda sołtys Świętajna Edyta Duda. Od kilku lat pani Edyta pracuje w sklepie i tu oprócz sprzedaży towarów, wyczarowuje piękne bukiety i kompozycje kwiatowe. W każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji - tworzeniu pięknych przedmiotów metodą decoupage.
Pani Edyta wystawia swoje dzieła na sprzedaż podczas jarmarków, festynów i imprez gminnych. Zainteresowanie jest duże. Ludzie oglądają, kupują a niektórzy z ciekawości dopytują, jak się to robi.
- Nigdy nie uczęszczałam na żaden kurs, podpatrywałam inne osoby, oglądałam filmiki w internecie i metodą prób i błędów uczyłam się. Wykorzystywałam wszystko co tylko się dało do nauki i z czasem nabrałam wprawy – wyjaśnia pani Edyta.
Wykonane przez nią świąteczne bombki czy wielkanocne jajka odznaczają się pięknymi kolorami i zdobieniami. Wyglądają tak radośnie, że nie sposób oderwać od nich oczu. Święta w domu rodziny Dudów zawsze mają niepowtarzalną oprawę ręcznie wykonywanych dekoracji.
- Zamiast kupować masowo produkowane ozdóbki świąteczne można razem z dziećmi je zrobić. Trzeba lubić to co się robi, tak prosto z serca, bo wtedy powstają najpiękniejsze cudeńka - zapewnia sołtysowa.

Najpopularniejsi sołtysi powiatu szczycieńskiego:
1. Edyta Duda - Świętajno
2. Augustowska Jolanta - Narajt
3. Ślubowska Karolina - Jerutki
4. Karol Śledziewski - Grom
5. Natalia Gąsiewska - Przeździęk Mały
6. Niksa Jerzy - Szuć
7. Jasionowski Krzysztof - Korpele
8. Mikołajczyk Elżbieta - Występ
9. Świderska Kamila, sołtys wsi Rumy
10. Rząp Zygmunt - Olszyny


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages