Sobota, 16 listopada 2019. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Wzruszające Jasełka w spychowskiej szkole

2016-12-26 16:48:19 (ost. akt: 2016-12-26 11:51:03)

Autor zdjęcia: Arch. Szkoły

Czas jaki pozostał do Bożego Narodzenia można wykorzystać na wiele sposobów. Jedni robią generalne porządki, inni dekorują dom, czy szukają wspaniałych upominków dla najbliższych. W tym przedświątecznym czasie warto zatrzymać się choć na chwilę i pomyśleć o rzeczywistej istocie tych świąt.

Niezwykłe jasełka zaprezentowali w środę, 21 grudnia w Zespole Szkół w Spychowie uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą Joanną Bakułą. W przedstawieniu gościnnie wystąpiły także dzieci z klasy 2. Na widowni zasiedli wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice oraz przybyli mieszkańcy Spychowa i okolic. W przygotowanie scenografii zaangażowali się rodzice uczniów klasy 3.
Jasełka na stałe wpisały się w kalendarz tej szkoły. To już tradycja. Jest to bardzo miły akcent i wstęp do rodzinnego świętowania. Scenariusz obfitował w kolorowe stroje oraz piękne kolędy i pastorałki. Gdy rozbłysła pierwsza gwiazdka, do szopki w Betlejem przybyli z darami Trzej Królowie, pasterze oraz dzieci z różnych stron świata.
- Przedstawienie zostało przygotowane bardzo pięknie. Dzieci w sposób niezwykły przypomniały nam czym tak naprawdę są święta Bożego Narodzenia - mówili wzruszeni rodzice. - Nasi mali aktorzy bardzo zaangażowali się w swoje role. Było naprawdę cudownie - zapewniają.
W magiczny klimat wprowadzili wszystkich przybyłych : Julia Zyśk (Anioł) , Magdalena Piaszczyk (Anioł), Patrycja Jędrzejczyk (Maria) , Arkadiusz Szwaracki (Józef), Maciej Szwaracki ( Król), Krystian Radulski (pastuszek) , Aleksander Wielogórski (pastuszek) , Przemysław Suchecki (król) , Wiktor Ściągaj (pastuszek), Julia Krysztopik (dziewczynka), Olaf Pikura (piekarz), Miłosz Łukasik (król) , Igor Ściągaj( szewc) , Jakub Lipiński (kowal). Dzieci doskonale zaprezentowały swoje role a przepięknie odśpiewanymi kolędami i pastorałkami do melodii przygrywanych przez panią Grażynę Morawską wzruszyły nie jedną osobę. Po występie Anioły wszystkim przybyłym podziękowały za obecność i złożyły świąteczne życzenia.
W najbliższym czasie jasełka w wykonaniu dzieci będzie można obejrzeć 6 stycznia 2017 r. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Zostań dziennikarzem obywatelskim
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Faja #2144684 | 89.228.*.* 28 gru 2016 15:21

    Co się stało, że "elegentnego" filozofa (emelyta) nie widać. Bardzo dziwne, gdyż zawsze wszędzie wtykał swój nos, a tu go nima.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages