Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Za znęcanie się nad żoną i dziećmi trafił do aresztu

2016-11-28 11:27:37 (ost. akt: 2016-11-28 11:44:17)
Większość ofiar przemocy to kobiety

Większość ofiar przemocy to kobiety

Autor zdjęcia: fot. ae

Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt dwóch miesięcy dla 42-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz dziećmi. Po wielu miesiącach awantur, wyzywania słowami wulgarnymi, poniżania oraz uderzania, rodzina postanowiła przerwać milczenie.

We wtorek, 22 listopada oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony 
o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Świętajno. Policjanci, którzy przybyli na miejsce byli świadkami jak agresywny 42-latek wyzywa słowami wulgarnymi i obelżywymi swoją żonę. W mieszkaniu znajdowały się także zastraszone małe dzieci. Funkcjonariusze natychmiast odizolowali od pokrzywdzonych rozjuszonego mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi. Wtedy jego żona i dzieci opowiedzieć policjantom o swojej gehennie, która trwała od maja 2014 roku. Jak się okazało 42-latek, wszczynał awantury domowe nie pozwalając bliskim w tym domu normalnie funkcjonować.
W piątek, (25.11) sąd rejonowy przychylił się do wniosku policji i prokuratora o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Świętajno środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Teraz 42-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w izolacji.
Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages