Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej

2016-11-09 11:41:31 (ost. akt: 2016-11-09 11:52:58)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w ramach prowadzonego postępowania zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 45-latka tymczasowego aresztu. Mężczyzna, który znęcał się fizycznie i psychicznie na swoją żoną został odizolowany od pokrzywdzonej.

W sobotę, 5 listopada późnym wieczorem oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefon od wystraszonej i roztrzęsionej mieszkanki gminy Świętajno. Kobieta poinformowała, że jej nietrzeźwy mąż wszczął awanturę domową, w trakcie której uderzył ją, szarpał za ubrania oraz wyzywał słowami wulgarnymi. 37-latka opowiedziała policjantom o swojej kilkuletniej traumie. 45-letni sprawca przemocy w trakcie domowych awantur znęcał się fizycznie i psychicznie na swoją żoną a świadkami tych zdarzeń były małoletnie dzieci. W dniu interwencji mężczyzna groził małżonce pozbawieniem życia oraz zniszczył sprzęt gospodarstwa domowego. Kobieta w trosce o życie swoje i dzieci zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad rodziną.
45-latek w obawie przed konsekwencjami swojego postępowania uciekł z miejsca zamieszkania przed przyjazdem patrolu. Jednak jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.
Sąd Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 45-latka tymczasowego aresztu. Przestępstwo znęcania się na rodziną zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages