Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Magiczny bal przebierańców

2016-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-05 18:49:25)

Autor zdjęcia: Arch. GOK Świętajno

Święto Halloween staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Dzieci mogły się zaprezentować w niecodziennych kreacjach, na balu pojawiły się czarownice, pająki, diabełki, mumie, kościotrupy, dynie oraz wiele innych barwnych postaci.

Wydrążone dynie, maski, stroje, figurki duchów, wampirów i czarownic to znak tego, że zbliża się Halloween. Tradycja obchodzenia tego dnia przywędrowała do Polski w latach 90-tych. Choć dla większości zwyczaj ten jest zupełnie nowy, popularne, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń, stają się halloweenowe bale przebierańców. Po raz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbyła się magiczna zabawa halloweenowa będąca ucztą dla wszystkich duchów, czarownic, nietoperzy, czarnych kotów, zombi i demonów.
Niezwykły nastrój stworzyły wydrążone świecące dynie, pajęczyny oraz przygotowane na tą okazję dekoracje.
- Wszyscy uczestnicy przybyli w fantastycznych przebraniach, ponieważ ogłosiliśmy konkurs na najlepsze i najstraszniejsze przebranie - mówi Małgorzata Walas dyrektor GOK w Świętajnie. - Przybyli na bal wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentami plastycznymi w przygotowaniu strojów. Dominowały wiedźmy i czarownice ale były również diabły, zombie i inne ciekawe przebrania - zapewnia.
Na zabawę przybyło ponad 50 dzieci z rodzicami, którzy również wystąpili w niecodziennych strojach. Impreza odbyła się o zmroku, więc panująca atmosfera była jak mówiły dzieci „strasznie fajna”. Wszystkie przybyłe na bal stwory tańczyły, bawiły się oraz aktywnie brały udział w różnych zabawach tanecznych. W przerwach uczestnicy kosztowali słodkie smakołyki.
Po zakończonym balu dzieci wraz z rodzicami wracały do domu zadowolone, że chociaż na jeden wieczór mogły zmienić się w straszne stwory i chwalić się między sobą kostiumami przygotowanymi specjalnie na ten wieczór.
- Byłem przebrany za pająka - mówi Artur Rogalski ze Świętajna. - Były też czarownice, kościotrupy i inne stwory. Było bardzo fajnie - zapewnia.
Za najciekawsze przebranie w grupie przedszkolaków uznano strój Niny Bednarek i Oskara Mikołajewskiego. W wieku szkolnym nagrodę z a strój otrzymała Dagmara Duda i Maciej Pohulajewski. Najoryginalniejszym pomysłem na przebranie, w grupie mam wykazała się Wioleta Komorek.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages