Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Upiększają swoją wieś

2016-10-07 11:06:09 (ost. akt: 2016-10-07 11:25:19)

Autor zdjęcia: Arch. Sołectwa Jerutki

Mieszkańcy Jerutek nie próżnują. Dbają o swoją wieś, sprzątają, upiększają, a teraz wymieniają ogrodzenie przed kościołem. I choć Jerutki to mała wieś, jej mieszkańcy potrafią się integrować i w każdej chwili są gotowi nieść pomoc.

Wspólną inicjatywą postanowili naprawić ogrodzenie przed kościołem. Udało im się uzbierać fundusze na wymianę starego ogrodzenia. Razem z proboszczem partycypują w kosztach po połowie.
— Całość uzbieranej kwoty wystarczy tylko na niezbędne materiały, ogrodzenie musimy wykonać we własnym zakresie — informuje Karolina Ślubowska sołtys wsi Jerutki. — Poprosiliśmy mieszkańców wsi o pomoc. Sztachety są już zamówione, stal kupiona. Planujemy robić je w soboty aż do skutku. Już się cieszymy, bo dotychczasowe ogrodzenie było robione ok. 30 lat temu i od kilku lat "straszy". Lepiej prezentuje się już po samym demontażu i wyczyszczeniu słupków i podmurówki. Ale musimy robić to szybko, bo zaraz zastanie nas zima, a to ponad 100 mb ogrodzenia — tłumaczy.
Każdy, kto chciał wspomóc tę szczytną inicjatywę mógł zakupić cegiełkę — ręcznie robione ozdobione deseczki z wizerunkiem kościoła w Jerutkach. Z pieniędzy tych zostały zakupione materiały. Jak zdradza sołtys wsi jeszcze kilka cegiełek czeka na nabywców.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages