Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Woda wciąż niezdatna do picia!

2016-09-25 18:32:23 (ost. akt: 2016-09-25 01:36:32)

Autor zdjęcia: Archiwum

Bakterie z grupy coli wykryto w próbkach wody pobranych tydzień temu w ujęciach wody w gminach: Świętajno i Dźwierzuty. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Szczytnie z uwagi na zawartość zakazał spożywania wody pitnej.

Zakaz korzystania z wody do spożycia z wodociągu publicznego Spychowo i Świętajno jest w miejscowościach: Spychowo, Koczek, Kierwik, Świętajno, Kolonia, Jerutki, Piasutno, Cis, Zielone, Czajki Stare, Czajki Nowe, Powałczyn, Jerominy, Konrady, Biały Grunt, Chochół, Jeruty i Niedźwiedzie oraz w gminie Dźwierzuty w: Jabłonkach, Olszewce Mazurskiej, Stankowie, Grodziskach, Rutkowie i Popowej Woli.
Sanepid informuje, iż w tych miejscowościach należy korzystać z innych źródeł zastępczych np. z beczkowozów, cystern i wody butelkowanej. Woda w tych miejscach nadaje się do celów bytowych, natomiast do celów sanitarno-higienicznych jedynie po przegotowaniu. W czwartek, 22 września Sanepid poinformował, że wyniki badań wody niestety nadal są złe. Jakość wody poprawiła się jedynie w Nowych Kiejkutach.
- Woda nadal nie nadaje się do celów spożywczych, tylko do sanitarnych. Pobrane próbki z wodociągu Olszyny nie wykazały obecności bakterii, niestety w pozostałych miejscowościach woda nadal jest niezdatna - informuje Grażyna Sosnowska dyrektor szczycieńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. - Zakażenie bakterią E- coli najczęściej prowadzi do zatrucia pokarmowego. Objawami są nieżyt żołądkowo-jelitowy, biegunka - mówi.
Bez wody pitnej jest w tej chwili prawie 7 tys. mieszkańców.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z gminy #2073324 | 83.9.*.* 26 wrz 2016 10:15

  Należy nasłać kontrole na gminę, ktora nie wypełnia swoich obowiązków. Wiecie państwo, tu chodzi o wodę, dobro podstawowe, jest to bardzo przykre i uciążliwe dla mieszkańców

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. x80 #2073185 | 31.2.*.* 25 wrz 2016 23:11

  jestem ciekaw jak długo ta woda była nie badana może od dawna była złej jakości tylko przy (nazwę to) okresowych badaniach wyszedł problem. A co do szamb i ich pompowania po zmroku, po kryjomu to problem powszechnie znany należy przyjrzeć się ludziom co robią ze ściekami bo na sto procent nie wszyscy usuwają je tak jak należy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Przyroda #2073136 | 37.47.*.* 25 wrz 2016 21:24

  Szanowni pracownicy gminy Swietajno, prosze sie wziąć do pracy i jutro z marszu sprawdzić wszystkie przyłącza do kanalizacji. Nadmienię, ze za utrzymanie kanalizacji płaca Ci, którzy uczciwie sie do niej odłączyli, reszta delikwentów nie wywozi szamba od kilku - kilkunastu lat ( szamba niewybetonowane) Skażona jest gleba i woda w studniach przydomowych, a urzędnicy śpią ! Temat zostanie poruszony na posiedzeniu rady gminy . Tak dłużej byc nie może ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages