Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Woda wciąż niezdatna do picia!

2016-09-19 14:50:52 (ost. akt: 2016-09-19 14:30:09)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Bakterie z grupy coli wykryto próbkach wody pobranych w ujęciach wody w Świętajnie, Spychowie i w gminie Dźwierzuty. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Szczytnie z uwagi na zawartość zakazał spożywania wody pitnej.

Zakaz korzystania z wody do spożycia z wodociągu publicznego Spychowo i Świętajno jest w miejscowościach: Spychowo, Koczek, Kierwik, Świętajno, Kolonia, Jerutki, Piasutno, Cis, Zielone, Czajki Stare, Czajki Nowe, Powałczyn, Jerominy, Konrady, Biały Grunt, Chochół, Jeruty i Niedźwiedzie oraz w gminie Dźwierzuty w: Nowych Kiejkutach, Jabłonkach, Olszewce Mazurskiej, Stankowie, Grodziskach, Rutkowie i Popowej Woli.
Sanepid informuje, iż w tych miejscowościach należy korzystać z innych źródeł zastępczych np. z beczkowozów, cystern i wody butelkowanej. Woda w tych miejscach nadaje się do celów bytowych, natomiast do celów sanitarno-higienicznych jedynie po przegotowaniu.
- Woda nie nadaje się do celów spożywczych, tylko do sanitarnych. Dziś pobieraliśmy kolejne próbki do badań - informuje Grażyna Sosnowska dyrektor szczycieńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. - Zakażenie bakterią E- coli najczęściej prowadzi do zatrucia pokarmowego. Objawami są nieżyt żołądkowo-jelitowy, biegunka - mówi.
Bez wody pitnej jest w tej chwili ponad 6 tys. mieszkańców.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages