Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Pasjonata wystąpiła we Wrocławiu

2016-08-07 15:00:00 (ost. akt: 2016-08-06 08:10:36)

Autor zdjęcia: Arch. Chóru

— Występ we Wrocławiu, w gronie około tysiąca innych chórzystów z Europy, to jedno z ważniejszych wydarzeń z życia naszego chóru - zapewnia Jan Lisiewski, prezes Chóru "Pasjonata" ze Świętajna.

Chór „Pasjonata” wziął udział w największym wydarzeniu chóralnym w Europie. We Wrocławiu chórzyści z całego kontynentu wzięli udział w wielkim koncercie. Liczący ponad tysiąc osób chór zaśpiewał na wrocławskim stadionie pod dyrygenturą Agnieszki Franków- Żelazny.
— Zgłosiliśmy się do udziału w tym przedsięwzięciu już w lutym, pozytywnie przeszliśmy kwalifikacje i otrzymaliśmy repertuar, który musieliśmy przygotować — opowiada Jan Lisiewski prezes Chóru "Pasjonata" ze Świętajna. — Wyjechaliśmy do Wrocławia wcześniej, by zwiedzić Dolny Śląsk. Zobaczyliśmy zamek Książ, Palmiarnię, Panoramę Racławicką, Świątynię Pokoju i wiele innych. To piękny region. Daliśmy koncert w Szczawnie Zdroju i w Synagodze "Pod białym bocianem" — dodaje.
Wydarzenie to rozpoczęła uzdolniona siostra Cristiny Scucci, która zyskała popularność dzięki występom w programie „ The Voice of Italy.” Podczas koncertu na stadionie artystka zaśpiewała kilka hitów muzyki rozrywkowej. Nasi chórzyści wraz z prawie tysiącem innych osób o różnych narodowościach zaśpiewali na wrocławskim stadionie. Chociaż różnił ich wiek, wygląd, wiedza, zainteresowania i postrzeganie świata, połączył wspólny śpiew.
— Próby trwały po kilka godzin, jednak występ koncertowy wywarł ogromne wrażenie na kilkunastu tysiącach zgromadzonych słuchaczy — wspomina prezes Chóru. — Wszystkie chory spisały się świetnie i były dobrze przygotowane do występu. Po raz pierwszy wystąpiliśmy przed tak dużą publicznością. Każdego roku staramy się całym składem wyjeżdżać i dawać koncerty w Polsce, jak i za granicą. Ten wyjazd szczególnie nas zbliżył, zintegrował. Był pełen miłych akcentów, które będziemy długo wspominać — zapewnia Jan Lisiewski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages