Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Koła łowieckie konkurowały z sołectwami z Gminy Świętajno

2016-07-19 13:26:04 (ost. akt: 2016-07-22 22:44:50)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Okazją do degustacji mięsiwa z jelenia, kiełbasy z dzika i wielu przysmaków ze świni była Biesiada myśliwska z Ekowspólnotą pn. "Prosto z lasu"zorganizowana w Świętajnie. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Fundacji Kreolia z Jerutek, zespół LIFE BAND ze Świętajna, rockowy zespół THE DMOKS, a publiczność porwał do tańca Andre. Zabawę taneczną poprowadził Bartosz Abramski.

Jak na myśliwską imprezę przystało - były ekspozycje obrazów, wyrobów myśliwskich, rzeźb ptaków i zwierząt. Sołectwa również przygotowały tradycyjne jadło i pokaz rękodzieła.
Do konkursu kulinarnego „Dzik kontra świnia” przystąpiło łącznie 16 stoisk: 7 Kół Łowieckich i 9 sołeckich. Zadaniem kół było zrobienie dania z dzika, a sołectwa przyrządzały potrawę ze świni. Pierwsze miejsce zajęło Koło Łowieckie „ECHO” z Wielbarka z potrawą: sote z daniela w sosie cebulowym, pure+ ziemniaki z lubczykiem.
Na drugiej pozycji uplasowało się Sołectwo Piasutno z tradycyjnym schabowym z kością. Za danie polędwiczki z czosnkiem i kaszą + buraczki z kapustą białą Sołectwu Jerutki przyznano trzecie miejsce. W kolejnym konkursie na przygotowanie najlepszej nalewki bezkonkurencyjnie przyznano pierwsze miejsce Sołectwu Kolonia za nalewkę z dzikiej róży. Drudzy byli myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” za nalewkę z malin. Trzecie miejsce przypadło Sołectwu Jerutki za nalewkę z mleka, cukru i cytryny. Dania i wyśmienite trunki przygotowane przez koła i sołectwa oceniało jury w składzie: Wojciech Charewicz, Aleksandra Czarnewicz-Kamińska oraz Arkadiusz Jabłoński. Koła Myśliwskie i Sołectwa zmierzyły się również w konkursie sprawnościowym, który przeprowadził paraolimpijczyk Grzegorz Drężek.Najlepsi okazali się przedstawiciele Koła Łowieckiego „Świt” z Pasymia, na drugiej pozycji ukończyli konkurs myśliwi z Koła Łowieckiego „Echo” z Wielbarka, a trzecie wywalczyli mieszkańcy Sołectwa Piasutno.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages