Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Regaty spychowskich dłubanek już w sobotę

2016-07-08 21:40:37 (ost. akt: 2016-07-08 21:43:36)

Autor zdjęcia: Adam Gełdon

Już od wtorku, 5 lipca rozpoczęła się w Spychowie siódma edycja Święta Mazurskiej Dłubanki organizowanego przez Nadleśnictwo Spychowo. Są to jedyne tego typu warsztaty w Polsce. W tym roku do Spychowa przybyło 11 grup, by wykonać własnoręcznie łódź z jednego pnia drzewa.

Nadleśnictwo Spychowo od 2010 r. organizuje warsztaty ekologiczno-kulturalne polegające na wykonaniu łodzi jednopiennej, tzw. dłubanki. W tym roku aż 11 grup z całego kraju przez kilka dni, przy spychowskim amfiteatrze pracuje pilarkami, ciosłami, siekierami i dłutami. Warsztatom towarzyszy wiele różnych atrakcji. W Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w czasie trwania warsztatów odbywają się wykłady na tematy historyczne i ekologiczne. Można na nich dowiedzieć się m.in. o historii Mazur, łodzi jednopiennych, kowalstwie średniowiecznym, czy tradycjach muzycznych na Mazurach.Ponadto czas umila również muzyka średniowieczna w wykonaniu zespołu muzyki dawnej. Zwieńczeniem warsztatów są regaty dłubanek na Jeziorze Spychowskim. Odbędą się one w sobotę, 9 lipca o godz. 13:00 podczas imprezy pn „Powrót Juranda do Spychowa”. Podczas regat jury nagradza najszybszą dłubankę, tą najładniejszą oraz styl machania pagajem. Regaty budzą sporo emocji, gdyż zdarza się, że dłubanki nabierają wody i pływanie na nich sprawia uczestnikom warsztatów trudności. Czasem dochodzi do wywrotek łodzi. Wodowanie łodzi jest jednak momentem, na który czeka zgromadzona publiczność.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia regat dłubankowych nad jezioro przy spychowskim amfiteatrze.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages