Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Paraolimpijczycy odwiedzili Świętajno

2016-07-03 23:41:30 (ost. akt: 2016-07-03 23:44:45)

Autor zdjęcia: Arch. GOK Świętajno

Rywalizacja sportowa osób niepełnosprawnych jest ważnym elementem w procesie rehabilitacji, jest też formą akceptacji własnych ograniczeń zdrowotnych jak też integracją społeczną. Spotkania z młodzieżą to możliwość pokazania społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach żyją aktywnie, mają swoje pasje sportowe i potrzebują integracji ogólnospołecznej.

Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury do Świętajna przybyli paraolimpijczycy z Fundacji Akademia Integracji. Ich umiejętności mieli okazję zobaczyć podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Piasutna, przedszkolaki z Jerutek oraz pierwszaki z miejscowej Szkoły Podstawowej. Reprezentanci Fundacji - wybitni sportowcy: (finaliści mistrzostw świata, Europy i olimpiad dla osób niepełnosprawnych w szpadzie) Radosław Stańczuk, Grzegorz Pluta, Arkadiusz Jabłoński i Stefan Makowski omawiali zachowania ryzykowne, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną oraz pokaz szermierki na wózkach .Atrakcją spotkania była możliwość spróbowania własnych sił w pojedynku na florety z paraolimpijczykami.
- Celem programu było: popularyzacja dyscyplin paraolimpijskich oraz zmiana sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie polskim, a także budowanie świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa i ceny nieprzezorności - mówi Małgorzata Walas dyrektor GOK w Świętajnie. - Nasi goście to wspaniali ludzie. Swoją postawą pokazują, że niepełnosprawność nie oznacza wykluczenia - dodaje.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages