Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Międzynarodowy Festiwal Kultur w Spychowie

2016-05-28 19:30:22 (ost. akt: 2016-05-28 10:33:21)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Po raz trzeci w spychowskim amfiteatrze rozbrzmiała muzyka kultur z krajów Europy i Azji. Można było zobaczyć pokazy: rzemiosła wojskowego żołnierzy 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego, pracy Policji, tresury psów, zawody strzeleckie z wiatrówki dla młodzieży oraz wiele innych.

Organizatorami Festiwalu jest Gmina Świętajno, Europejskie Centrum Dialogu Wymiany i Współpracy Kultur, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Promocji Regionu w Piasutnie oraz Stowarzyszenie Przyjazne Spychowo. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowano wiele ciekawych atrakcji.
Celem Festiwalu jest poznawanie kultur innych regionów i narodów, nawiązanie nowych kontaktów, dobra zabawa uczestników festiwalu i wszystkich mieszkańców.
Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem ,,W darze dla życia”. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi ze Świętajna zorganizowali w Nadleśnictwie Spychowo akcję poboru krwi. Na apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób.
Dużym zainteresowaniem cieszyli się żołnierze 8 brt, którzy w ramach promocji zawodowej służby wojskowej i służby w NSR, wzięli udział w imprezie. Każdy z odwiedzających gości miał możliwość sprawdzić celność swojego oka na urządzeniu „Cyklop” oraz obejrzeć pokaz rozkładania i składanie broni. Jednostka z Lipowca zaprezentowała równieżstację radiolokacyjną NUR-31. Wszyscy chłopcy z zainteresowaniem oglądali wnętrze stacji i zapewniali, że zostaną w przyszłości żołnierzami.
- Kultura łączy ludzi, rozwija naszą kreatywność, poszerza horyzonty oraz uczy otwartości na innych - mówią Krzysztof i Dorota, którzy na festiwal przyjechali ze Szczytna. - Z roku na rok festiwal cieszy się większą popularnością. Każdy jest też zorganizowany z wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Z pewnością przyjedziemy tu za rok - zapewniają.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages