Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Zatrzymani za nielegalny połów ryb

2016-04-19 13:03:36 (ost. akt: 2016-04-19 13:12:13)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm „miłośnikom nielegalnego wędkowania”. 70-latek oraz jego 46-letni znajomy zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów nad jeziorem Spychowskim. Mężczyźni wyławiali ryby za pomocą sieci.

Strażnicy powiadomili funkcjonariuszy, którzy zatrzymali rybaków. Mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego połowu ryb. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek około godziny 22.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od strażników Straży Rybackiej. Funkcjonariusze poinformowali go, że w miejscowości Spychowo nad Jeziorem Spychowskim dwóch mężczyzn łowi nielegalnie ryby za pomocą sieci. Na miejsce natychmiast pojechała policja.

Policjanci w rozmowie ze strażnikami ustalili, że podczas patrolowania jeziora zauważyli łódź a na niej dwie osoby, które rozstawiają sieci rybackie. Miłośnicy nielegalnego wędkowania pewni, że nikt ich nie obserwuje zaświecili latarkę aby lepiej widzieć co dzieję się pod wodą. Niecny proceder tak ich pochłonął, że nie zauważyli jak podpływa do nich Straż Rybacka, która swoją łodzią dotknęła ich łodzi. 70-latek i jego 46-letni znajomy byli oburzeni, że ktoś im przeszkodził a pomimo pływającej w wodzie sieci nie przyznawali się, że należy do nich.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali miłośników nielegalnego wędkowania. Obaj mężczyźni spędzili noc w policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty nielegalnego połowu ryb. Teraz swoje zachowanie będą tłumaczyć przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wędkarz #1979698 | 178.43.*.* 21 kwi 2016 12:19

  Nie wędkarze tylko kłusownicy !!! Nie łowili na wędki tylko na siatki . Piekna sprawa , że złapali szkodników :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Przykładny Obywatel #1978541 | 83.9.*.* 19 kwi 2016 13:25

  Niecny proceder należy piętnować z należytą starannośścciąąąą-ą

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages