Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Bezpieczny załadunek i wywóz drewna

2016-04-19 10:20:59 (ost. akt: 2016-04-19 10:26:12)

Autor zdjęcia: Adam Gełdon

Nadleśnictwo Spychowo ruszyło z kolejną kampanią informacyjną dla przewoźników drewna.

Wiadomo, że praca pilarza w lesie jest szczególnie niebezpieczna. Ale również przewoźnicy surowca drzewnego operujący żurawiem załadowczym i ich pomocnicy mogą doświadczyć niebezpiecznych dla życia i zdrowia sytuacji. Warto zatem pamiętać o podstawowych zasadach, aby ich praca była bezpieczna i odbywała się bez szkody dla lasu i infrastruktury leśnej.

Nadleśnictwo Spychowo w pierwszej kolejności poinformowało swych odbiorców co do standardów BHP przy wywozie drewna, aby ci przekazali je współpracującym firmom transportowym. Służba Leśna z kolei będzie rozdawała przewoźnikom ulotki informacyjne z podstawowymi zasadami, które każdy operator dźwigu powinien stosować podczas załadunku drewna.

Wcześniej Nadleśnictwo Spychowo informowało przewoźników drewna o tzw. „zasadzie czterech śladów”, mówiącej o tym, aby pojazdy bez ładunku i na szerszych drogach żwirowych trzymały się prawej strony. W ten sposób minimalizuje się zarastanie drogi i powstawanie kolein na skutek jazdy ciągle po tym samym śladzie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages