Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Na emeryturze cieszą się życiem

2015-12-07 10:45:42 (ost. akt: 2015-12-07 10:50:18)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Rozwój społeczno-kulturalny dla każdego seniora jest bardzo ważny. Bywa tak, że w pewnym wieku człowiek zaczyna czuć się samotny i brakuje mu towarzystwa, a co za tym idzie chęci do podejmowania nowych wyzwań i działań. Aktywny senior to osoba, która duchem czuje się młoda i nie boi się życia. Przykładem takich osób są seniorzy ze Świętajna, które osiągnęły cel, jakim jest szczęście, zachowanie zdrowia i delektowanie się każdym dniem – niezależnie od wieku.

Bycie seniorem w obecnych czasach nabiera nowego znaczenia. Współczesny senior to człowiek zadowolony z życia, wierzący we własne siły, ciekawy świata i ludzi. Aktywny tryb życia stanowi dla niego niepodważalnie klucz do sukcesu. Dzień Seniora to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę, zaznali niedostatku. Pomimo tych trudnych doświadczeń, dokonali rzeczy niezwykłych. Tworzyli na nowo i z sukcesem rodzinne kręgi, wychowali kolejne pokolenia, zapewnili swoim dzieciom, wnukom i prawnukom poczucie sensu i pewności, a życie dostarczyło i dostarcza im wielu radości. Nie wszystkie ich marzenia i oczekiwania się spełniają. Trudy i życiowe doświadczenia starszych pokoleń są wspaniałym darem w naszą, społeczną pamięć. Tradycyjnie obchody tego święta odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. W sobotę, 14 listopada na specjalnej uroczystości spotkało się kilkadziesiąt osób oraz goście.
— Jesień życia to złota jesień, która płynie z falą, ze śmiechem i poczuciem humoru — witała seniorów Barbara Dyspolska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Świętajnie. — Energia, uśmiech, optymizm i chęć życia to atrybuty zarezerwowane nie tylko dla młodości. Nasi Seniorzy też na nie zasługują. Z okazji święta życzę Wam dużo zdrowia, ale przede wszystkim chciałabym abyście na wszystkie nasze zaproszenia przychodzili. Nie siedźcie w domach, spotykajmy się, a wasze życie stanie się weselsze — dodała.
— Życzę Państwu zdrowia, by móc przeżywać wszystkie dni w radości — zwracała się do zgromadzonych Alicja Kołakowska wójt Gminy Świętajno. — Każdemu z nas przybywa lat, ale każdy z nas potrzebuje towarzystwa i dlatego proszę abyście zapraszali na te spotkania swoich sąsiadów i znajomych — kontynuowała.
Święto Seniorów jest po to, żeby pokazać, że „senior też potrafi i chce się bawić, uczyć i rozwijać”. Ich święto to doskonały powód aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych, przyjaciołach, członkach rodziny. Czasem wystarczy po prostu z nimi być.
Młodzi duchem na parkiecie
— Bawiliśmy się doskonale. Każdemu człowiekowi potrzeba rozrywki, a to że mamy kilka lat więcej, nie przeszkadza nam w zabawie. Chcielibyśmy aby takie imprezy odbywały się częściej, bo jest to doskonała okazja do spotkań, zmobilizowania się do wyjścia z domu i zapomnienia o chorobach i problemach — zapewniają seniorzy. — Możemy zapomnieć o codziennych problemach i porozmawiać, pośpiewać, a nawet potańczyć we wspólnym gronie — dodają.
Imprezę uświetniła swoim występem "Kapela Jędrka", która porwała wszystkich "młodych duchem" do tańców i śpiewów.
— Tańczę tylko przy skocznych melodiach — mówił Kazimierz Sochaczewski ze Świętajna. — Choć mam już swoje lata, ale gdy tylko usłyszę wesoły kawałek nogi rwą się do tańca. Z żoną już ponad 40 lat jesteśmy małżeństwem, a wciąż mamy wiele energii i chęci do życia i tańców — zapewniał porywając swoją małżonkę do zabawy.
Gminna Biblioteka Publiczna w Świętajnie organizuje również w czwartki zajęcia artystyczne dla seniorów.
— To dobra okazja by rozwijać swoje zainteresowania ale i możliwość spotkania i porozmawiania. Zapraszamy wszystkich chętnych — zachęca Barbara Dyspolska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages