środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Dzieci ze Świętajna nagrały kolędę z braćmi Golec

2015-12-04 09:30:46 (ost. akt: 2015-12-04 10:55:24)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci uczęszczających na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie wzięła udział w niecodziennym przedsięwzięciu. Wraz z paraolimpijczykami i słynnymi braćmi Golec nagrali świąteczne kolędy i teledysk.

Co roku sezon świąteczny wiąże się z wysypem nowych wersji starych kolęd oraz autorskich przeróbek bożonarodzeniowych hitów. Tym razem Święta Bożego Narodzenia postanowiły "umilić" nam dzieci ze Świętajna wraz z braćmi Golec oraz paraolimpijczykami z Fundacji "Akademia Integracji" - Arkadiuszem Jabłońskim, Grzegorzem Plutą, Stefanem Makowskim i Radosławem Stańczuk. W zimowym teledysku pojawiły się też gwiazdy - Łukasz i Paweł Golec.
Ci ostatni swoją obecnością podbili wszystkie dziecięce serca. Płytę nagrała grupa 22 małych wokalistów ze Świętajna. Mają od 6 do 14 lat i całą masę planów na życie. Oczywiście teraz - po muzycznej przygodzie - głównie tych związanych z robieniem wielkiej kariery na estradzie.
— Cieszymy się ogromnie, że to nasze dzieci zostały wybrane do nagrania tej płyty — opowiada Małgorzata Walas dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie. — To niezwykła przygoda dla maluchów i promocja gminy. Możliwość zobaczenia i porozmawiania z artystami, jakimi są bracia Golec to duży zaszczyt i niesamowite przeżycie dla dzieciaków — dodaje.
Miła atmosfera i świetna zabawa
Wspólnie z Łukaszem i Pawłem Golcami kolędę "Przybieżeli do Betlejem" zaśpiewały dzieci i grupa paraolimpijczyków. Na płycie znajdzie się również zaśpiewana przez dzieci ze Świętajna kolęda " O Gwiazdko Betlejemska" i kolęda sławnych bliźniaków.
— Jesteśmy bardzo zestresowani, że śpiewamy z tak znanymi artystami — mówiły dzieci podczas nagrania teledysku. — To dla nas nowość. Po kilka razy trzeba powtarzać ujęcia. Nagrywamy w prawdziwym studiu nagrań. Czasem aż brakowało nam głosu, jak któryś z braci śpiewał obok nas — wyznają dzieci.
Teledysk do piosenki i nagranie powstawało w studiu nagrań "Stajnia" Maćka Zawiszy w leśniczówce "Niedzwiedzi Kąt". Miła atmosfera miejsca oraz przyjazne i swobodne zachowanie artystów pozwoliło dzieciom na rozładowanie stresu. Oczywiście nie zabrakło wielu pytań, setek zdjęć i autografów. Każde z dzieci miało możliwość porozmawiania i zrobienia sobie pamiątkowej fotki.
— Wczoraj widziałem pana i był pan w banku po pożyczkę — zwracał się do jednego z braci Andrzej uczeń 3-ciej klasy. Pozostałe dzieci bardzo cieszyły się, że mogły uścisnąć dłoń znanych artystów.
Górale na Mazurach
— Nagranie udało się, to będzie naprawdę fajny teledysk — zapewniali Łukasz i Paweł Golec. — Dzieciaki były przygotowane, niektóre mają naprawdę ładne głosy. Na Mazurach jesteśmy już nie pierwszy raz, jednak akurat to miejsce jest dla nas nowe. Cieszy nas, że dzieciaki są szczęśliwe i że chcą podtrzymywać tradycję Świąt Bożego Narodzenia. To naprawdę dla nas górali bardzo ważny element naszej kultury, w Wigilię wszystko ma niezwykły smak i magię, a już szczególnie nie wyobrażam sobie świąt bez śpiewania kolęd. Dla mnie to naturalne i oczywiste. Trzeba też dodać, że wspólne śpiewanie kolęd czy pastorałek łączy pokolenia. Warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go młodym adeptom — dodawali.
Integracja
— Z każdego upadku można się podnieść, ważne żeby mieć marzenia i je realizować — mówi Arkadiusz Jabłoński, wielokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy w szermierce na wózkach. Pan Arkadiusz stał się wielkim propagatorem sportu osób niepełnosprawnych oraz integracji sprawnych i niepełnosprawnych. Jest prezesem Fundacji Akademia Integracji i wraz z grupą wybitnych sportowców prowadzi działalność edukacyjną w szkołach w całej Polsce. — Myślę, że przy okazji nagrywania płyty spełniły się dziecięce marzenia. Poza tym będzie to forma podziękowania wszystkim naszym sponsorom i przyjaciołom. Już na początku grudnia będziemy promować teledysk w Metrze, na You Tube i w mediach społecznościowych. Dla nas wszystkich to niezwykła przygoda. Płyta zostanie wydana w kilkuset egzemplarzach, 50 z nich trafi do Świętajna — mówi prezes.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages