Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Są ze sobą ponad 50 lat i nadal się kochają!

2015-11-23 11:16:18 (ost. akt: 2015-11-23 11:20:54)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Pięćdziesiąt lat to tak wiele, ale jakże szybko minęło te pół wieku. W ciągu tych długich wspólnie przeżytych lat, było wiele dni radosnych i pięknych, były dni smutne i przykre, ale wszystkie przeżycia związały te małżeństwa jeszcze bardziej i potwierdziły słuszność decyzji sprzed 50-lat - o połączeniu wspólnych losów na dobre i złe.

Uroczyste spotkanie zainaugurowały życzenia wójt Gminy Świętajno Alicji Kołakowskiej, która winszowała przybyłym parom długich lat pożycia. A zwłaszcza bycia wzorem trwałości i miłości, która zdołała przetrwać dekady różnorodnych przemian. Wraz z życzeniami i medalami, pary otrzymywały również kwiaty, prezenty oraz listy gratulacyjne.
Pół wieku razem
Pięć par małżeńskich obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego, dwie pary świętowały 55-lecie i 60-lecie. Żelaznych Godów doczekało obecne na uroczystości małżeństwo Zofii i Tadeusza Bąk z miejscowości Bystrz, którzy w tym roku obchodzili 65 rocznicę ślubu.
Wójt Alicja Kołakowska złożyła parom gratulacje i podziękowania, że w czasach, kiedy rodzinę dotyka kryzys i około 40 procent małżeństw kończy się rozwodami, odznaczeni udowadniają, że można wspólnie przeżyć pięćdziesiąt lat, stworzyć rodzinę i cały czas z wyrozumiałością odnosić się do drugiej osoby.
- Minęło ponad pół wieku od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie wzajemnie dozgonną miłość i wierność, szacunek i przyjaźń - zwracała się do małżonków. - Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że będziecie kroczyć wspólnie przez całe życie, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Zobowiązania tego dotrzymaliście mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Były też może dni smutne, przykre, a nawet tragiczne. Wszystkie te przeżycia: radości i smutki, troski i obowiązki związały Was jeszcze bardziej. Szanowni Jubilaci jesteście wybrańcami losu, ponieważ nie każdemu jest dane, by po tylu latach wspólnego pożycia móc być nadal razem i wspólnie obchodzić tak piękny jubileusz - gratulowała.

Przeciwieństwa się przyciągają
Jak wspominają małżonkowie dobrali się przeważnie na zasadzie przeciwieństw, ale też wspólnych pasji. Kobiety lubią dużo mówić, mężczyźni – wręcz przeciwnie. Ona zajmuje się domem, on pochłonięty jest swoją pracą. Łączą ich jednak zamiłowania, wspólne przeżycia, dom, dzieci, wnuki, spotkania z przyjaciółmi, a nawet romantyczne kolacje we dwoje.
Zapytani o receptę na wspólne życie odpowiadali. - Tolerancja i zrozumienie. A i miłości trochę musi być - mówili małżonkowie. - Jak się przeżyje razem tyle lat, to człowiek nie potrafi już funkcjonować bez tej drugiej osoby. Dzieci wyfruwają z domów, zakładają swoje rodziny, a my mamy teraz czas dla siebie. Czasem siadamy razem oglądamy zdjęcia i wspominamy. Szybko minęło te 50 lat - dodają.
Na małżonków i ich rodziny czekał słodki poczęstunek, tort i lampka szampana. Do tańca przygrywał zespół "Live Band" ze Świętajna.
Z okazji jubileuszu Redakcja Naszego Mazura pragnie złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

RAMKA!!!!
Złote Gody (50-lecie) obchodzili:
Danuta i Stanisław Frączek - Świętajno
Krystyna i Stanisław Lewandowscy - Spychowo
Marianna i Wiesław Petkiewicz - Kolonia
Czesława i Czesław Pisarek - Jerutki
Maria i Stefan Trzcińscy - Długi Borek

Szmaragdowe Gody (55-lecie):
Stanisława i Henryk Bruderek - Długi Borek
Adelajda iLeszek Radkowscy - Kolonia

Diamentowe Gody (60-lecie):
Czesława i Stanisław Orzoł - Jeruty
Janinai Zygmunt Staszewscy - Świętajno

Żelazne Gody (65-lecie):
Zofia i Tadeusz Bąk - Bystrz
Helena i Józef Krasa - Świętajno
Bronisława i Antoni Podzielińscy - Świętajno
Stanisława i Stanisław Połomka - Świętajno
Genowefa i Kazimierz Waleszczyńscy - Świętajno

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages