Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Pokłonili się Matce Ostrobramskiej w Wilnie

2015-10-20 08:44:13 (ost. akt: 2015-10-20 08:48:18)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Podobnie jak od siedmiu wieków króluje na Jasnej Górze Najświętsza Maryja Panna Częstochowska, tak od blisko czterystu lat króluje z wysokości swojego nadbramnego wzniesienia ziemi litewskiej, białoruskiej i polskiej Pani Ostrobramska. “Świeci” blaskiem wspaniałych szat przez okna kaplicy nad Ostrą Bramą, widoczna z daleka. To do Niej od wielu lat podążają pielgrzymki wiernych z prośbami i podziękowaniami. Z takimi właśnie intencjami pojechali pielgrzymi ze Świętajna.

To święte miejsce w Wilnie od wieków przyciągało modlących się i szukających pomocy czcicieli Maryi. Cudowny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, ten klejnot Wilna mieści się w małej, skromnej kapliczce. Przed majestatem Matki Boskiej gromada klęczących postaci, pochylone głowy lub podniesione ku niej z wyrazem błagalnym. W oczach większości osób łzy, coś człowieka ściska za gardło.
Zawierzają Maryi
— Nasze pielgrzymowanie do Matki Bożej Ostrobramskiej jest wyjątkowe — opowiada jedna z pielgrzymujących. — Tego, co każdy z nas przeżywa podczas tych pielgrzymek nie da się opisać za pomocą słów. Każdy z nas niesie intencje czy podziękowania, wierząc, że nasze prośby zostaną wysłuchane — dodaje.
W tegorocznej pielgrzymce zorganizowanej przez parafię w Świętajnie uczestniczyło 55 osób. Pod przewodnictwem ks. prał. kan. Edwarda Koperwasa uczestnicy wybrali się po raz 18. do Wilna Pielgrzymkowicze odwiedzili cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła, katedrę wileńską, kaplicę św. Kazimierza, Górę Trzech Krzyży oraz wiele innych miejsc. Przed świętym obrazem Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie odprawiona została przez księdza Koperwasa msza święta.
— Przybyłem tu po raz osiemnasty, by Tobie Matko Ostrobramska podziękować za wszystko co w moim życiu się działo. Za życie, kapłaństwo i moją parafię — mówił wzruszony emerytowany ksiądz Koperwas. — Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu uda mi się przed oblicze Matki Wileńskiej wrócić i oddać jej pokłon — zapewniał.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages