środa, 23 sierpnia 2017. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

W Spychowie zabrzmiały rogi myśliwskie

2015-08-28 10:30:00 (ost. akt: 2015-08-28 13:25:04)
Fot. Maksymilian Mieszała

Fot. Maksymilian Mieszała

21-22 sierpnia odbył się XI Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego

Na to wydarzenie organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo oraz Spychowskie Bractwo Strzeleckie przybyli sygnaliści i zespoły z całego kraju. Łącznie zgłosiło się blisko 100 solistów i 25 zespołów. Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania solistów w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej znajdującego się na terenie siedziby Nadleśnictwa Spychowo. Tym samym w klasie dziecięcej do lat 12 (klasa D) zwyciężył Szymon Kiżewski, w klasie początkującej C najlepszy okazał się Beniamin Wroński, a w klasie zaawansowanej B- Kamil Twarowski z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Młode Wilki”. W najwyższej klasie mistrzowskiej A, I miejsce uzyskał Adam Jażdżewski, pracownik Nadleśnictwa Spychowo.
Drugi dzień konkursu to już zmagania zespołów na spychowskim amfiteatrze. Zespoły prezentowały się na scenie doskonale, a ich umiejętności były na bardzo wysokim poziomie. Wyniki zespołów były następujące: w klasie dla początkujących (klasa C) zwyciężył ZSM KŁ Sójka i Rosomak, w klasie B dla zaawansowanych ZSM Niedźwiedź z Bytowa. W klasie mistrzowskiej na rogi jednolite (klasa A) I miejsce zajął ZSM Echo Warszawa, a w klasie mistrzowskiej na rogi mieszane (klasa G) i w klasie muzyki myśliwskiej MB- ZSM Akteon Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie.
Ponad to, po raz pierwszy w historii sygnalistyki myśliwskiej, w Spychowie odbył się I Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich, w którym zmierzyło się 13 pań. I miejsce uzyskała Magdalena Czerwonka, a jedynie 2 punkty mniej miała Gabriela Ulewicz z Nadleśnictwa Spychowo. III miejsce przypadło Dominice Dobrowolskiej z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Moc atrakcji dla każdego
To nie był koniec atrakcji sobotnich konkursów. Przy amfiteatrze leśnicy z Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Mazurskie przygotowali stoisko z leśnymi grami, konkursami i ciekawostkami przyrodniczymi, a tuż obok niezwykle ciekawe stoisko przygotowali przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego. Przez cały dzień można było spróbować swych sił w dodatkowych warsztatach edukacyjnych: kaletniczych, batiku, garncarstwa, wyrobów z poroża czy rzeźbiarstwa. Na scenie dla publiczności odbyły się również warsztaty gry na sygnałówce myśliwskiej.
Dodatkowych atrakcji było tego dnia jeszcze więcej. W Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej została otwarta wystawa prac malarskich z tegorocznego pleneru zorganizowanego w Nadleśnictwie Spychowo. Odbyła się również na scenie amfiteatru aukcja części obrazów z ubiegłorocznych plenerów malarskich. Ponad to specjalnie dla widzów wystąpił zespół ludowy „Hulajniki” z Milówki, a na zakończenie imprezy i po ogłoszeniu wyników konkursów, zaprezentowali się na scenie wszyscy sygnaliści grając wspólnie koncert na 100 rogów. Tym samym zakończył się kolejny, jeden z największych konkursów sygnalistów myśliwskich w Polsce. Oby równie dobre nastroje i pogoda jak w tym roku, dopisały uczestnikom w przyszłorocznej edycji. Adam Gełdon

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages