Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

W sprawnym ciele płynie zdrowa krew!

2015-06-24 20:48:10 (ost. akt: 2015-06-24 20:53:52)
Uczestnicy Spartakiady w Świętajnie

Uczestnicy Spartakiady w Świętajnie

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Honorowi Dawcy Krwi zmagali się z kilkoma konkurencjami sprawnościowymi na XXVI Rejonowej Spartakiadzie Klubów HDK. Świetna zabawa, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera – tak można podsumować i scharaktryzować zorganizowaną imprezę.

Wspólne spotkania krwiodawców, wszystkich sympatyków i osób wspierających, jest zawsze znakomitą okazją do podsumowania mijającego roku i tego co udało się osiągnąć. W sobotę, 13 czerwca na boisku przy Gimnazjum w Świętajnie obok doskonałej zabawy Spartakiada ukazała również jak zżyta i zorganizowana jest ta grupa ludzi, która swoją ofiarnością i przekazaniem cząstki siebie ratuje bezinteresownie życie innych.
- Wy krwiodawcy, jesteście wzorem godnym naśladowania. Pomagacie ludziom, nie oczekując niczego w zamian. Krew jest symbolem życia i tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jej jedynym źródłem. to jaką wartość ma krew, doceniamy dopiero w obliczu tragedii najbliższych. To, że honorowo oddajecie krew jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości - zapewniał Ryszard Gidziński Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Szczytnie. - Takie spotkania to nie tylko okazja do propagowania idei krwiodawstwa, ale również zabawy -dodał.
Podczas tegorocznej spartakiady krwiodawców powiatu szczycieńskiego rozegranych zostało 6 konkurencji: rzut gumakiem na odległość, rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, bieg w workach, slalom z jajkiem i slalom piłkarski. W rywalizacji udział wzięło 12 drużyn, w tym 6 młodzieżowe. I tak w kategorii dorosłych, po raz drugi na podium stanęła drużyna z Klubu HDK w Szczytnie w składzie:Marika Mróz, Artur Magnuszewski, Krzysztof Suchodolski, Abdul Musaibili i Adam Artych. Drugie miejsce zajęła drużyna krwiodawców z HDK Klon, na trzecim uplasowała się grupa z HDK Pasym, czwarte należało do zespołu HDK z Jedwabna, piąte do HDK ze Świętajna a ostatnie do HDK Dźwierzuty. Wśród drużyn nłodzieżowych najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum w Dźwierzutach w składzie: Aleksandra Chudzik, Wiktoria Olszynka, Mateusz Michalewicz, Jakub Furtak i Dawid Śledziński. Opiekunem zwycięzkiej grupy był Zdzisław Manelski. Na drugim miejscu uplasowali się gimnazjaliści ze Świętajna, trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum w Jedwabnie, czwarte miejsce przypadło dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Klonie, na piątym miejscu znaleźli się gimnazjaliści z Pasymia, a szóste należało do Młodzieżowej Grupy SIM ze Szczytna.
- Celem Spartakiady jest popularyzacja idei i upowszechnianie ruchu krwiodawstwa w społeczeństwie, nawiązanie współpracy, zacieśnianie więzi w środowisku krwiodawców oraz utrzymanie i rozwijanie koleżeńskich kontaktów. Nie miejsca i nagrody są ważne, chcemy się spotykać i wspólnie z krwiodawcami i ich rodzinami dobrze bawić - podsumował Ryszard Gidziński. - Myślę, że impreza udała się znakomicie - dodał.
Na szczeblu wojewódzkim powiat szczycieński będą reprezentować drużyny ze Szczytna oraz Klonu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages