Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Nic o nas bez nas

2015-06-05 07:32:10 (ost. akt: 2015-06-05 07:35:30)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

- Głównym celem projektu jest zaangażowanie społeczności gminy Świętajno w obszarze planowania lokalnej polityki społecznej służącej wspieraniu integracji, podnoszeniu szans edukacyjnych i zawodowych - zapewnia Ewa Gronowska kierownik GOPS w Świętajnie.

Od 1 kwietnia 2015 r. Gmina Świętajno, jako Partner, rozpoczęła realizację projektu „Nic o nas bez nas – partycypacja obywatelska w gminie Świętajno”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
- Celem tego projektu jest zwiększenie zaangażowania społeczności gminy Świętajno w obszarze planowania lokalnej polityki społecznej służącej wspieraniu integracji, podnoszeniu szans edukacyjnych i zawodowych mieszkańców, a także rozwiązywaniu występujących problemów społecznych. W ramach projektu zrealizowane będą m.in. badania ankietowe, cykl 15 warsztatów edukacyjnych – po jednym w każdym sołectwie, a także spotkania z młodzieżą oraz osobami starszymi - informowała podczas sesji rady gminy Świętajno, Izabela Jurzyńska z Olsztyńskiej Fundacji Inicjatyw Prospołecznych. - Projekt obejmie diagnozę potrzeb i oczekiwań społecznych, warsztaty edukacyjne, warsztaty strategiczne oraz podsumowanie i upowszechnianie rezultatów projektu. Planowany termin zakończenia przewidziany jest na październik 2015 roku - dodaje.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców do aktywnego udziału w działaniach projektowych. Opinie i spostrzeżenia posłużą jako materiał pomocniczy władzom gminy w projektowaniu kierunków jej rozwoju, w tym do przygotowania gminnej strategii rozwiązywania problemów społecznych. Projekt „Nic o nas bez nas…” powstał na bazie doświadczeń z niedawno zakończonego projektu „Wspólnie kreujemy gminną politykę społeczną”, realizowanego przez Fundację w partnerstwie z sześcioma gminami wiejskimi województwa warmińsko-mazurskiego: Dźwierzutami, Górowem Iławeckim, Iławą, Jonkowem, Kozłowem oraz Sorkwitami. W jego efekcie powstało sześć gminnych strategii rozwiązywania problemów społecznych, wypracowanych z szerokim zaangażowaniem mieszkańców na każdym etapie prac.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. J. R. #1762662 | 213.158.*.* 25 cze 2015 16:20

  Są ludzie,którzy tylko narzekają i nic nie robią... i są ci, którzy coś robią i jeszcze za to po głowie obrywają. Czemu za czasów Pabicha nikt go nie rozliczał z projektów, przetargów i wykonywanych prac. Ile pieniędzy wylądowało w czyiś kieszeniach? I jak traktował nas mieszkańców? Jak zło konieczne, ludzi gorszej kategoriii! I ten egoizm i pycha go zgubiły... na szczęście już go nie ma! i krokodyle łzy wylewane przez jego "przydupniaków" nie pomogły!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zainteresowany #1753089 | 164.126.*.* 12 cze 2015 19:29

  Osoby podpisane jako "mieszkaniec" i "mieszkanka Świętajna" wykazały się nie tylko złośliwością, ale również dużą ignorancją. Jasne, nie każdemu musi się podobać nowa Wójt. Ale ludzie, trochę umiaru w tych komentarzach. Obecna pani wójt jest dopiero pół roku, dajcie jej działać. Rozliczycie ją w 2018 roku, jak będą wybory samorządowe. Druga kwestia, z artykułu nie wynika, że Fundacja z Olsztyna będzie planować politykę społeczną dla gminy, wręcz przeciwnie - to głos mieszkańców będzie tu na pierwszym planie. Będą badania społeczne i spotkanie w sołectwach, więc każdy chętny może się wypowiedzieć. I to jest fajne, bo na co dzień mieszkańcy tego nie mają. Co do bezrobocia - owszem jest to poważny problem w gminie. Ale po pierwsze, nie oczekujcie, że gmina załatwi wszystko. Bo bezrobocie to efekt wielu różnych czynników, m.in. takiej a nie innej polityki gospodarczej rządu, koniunktury światowej, a także słabego rozwoju infrastrukturalnego województwa. Swoją drogą, jak wójt zacznie tworzyć miejsca pracy i zatrudniać w jednostkach organizacyjnych, to będziecie krzyczeć, że przerost administracji albo że kumoterstwo odchodzi. Druga sprawa: a co z innymi problemami społecznymi, czyli np. uzależnieniami, przemocą w rodzinie, niepełnosprawnością, problemami opiekuńczo-wychowawczymi? Czy na prawdę wszystko sprowadza się do bezrobocia? Warto o takich sprawach rozmawiać, a nie zakładać z góry, że się wie lepiej od innych.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Izabela Jurzyńska #1751654 | 164.126.*.* 10 cze 2015 19:55

  Widzę, że mają Państwo do powiedzenia mnóstwo "ciekawych" rzeczy - szkoda tylko, że są to plotki i pomówienia, doprawione sporą porcją jadu... A zabrakło przy tym odwagi cywilnej, aby podpisać się własnym nazwiskiem :-) Przede wszystkim - nic Państwu do naszej Fundacji. Działamy uczciwie i nie musimy tłumaczyć się nikomu z tego, że tak dobrze dogadujemy się w rodzinie, że możemy też razem pracować. A jeśli byliby Państwo trochę bystrzejsi wystarczyłoby sprawdzić na listach rankingowych operatora, jaką kwotę dotacji otrzymaliśmy na projekt "Nic o nas bez nas..." i przeanalizować pod kątem realizowanych w nim działań - sprawa odnośnie naszych wynagrodzeń byłaby jasna. Zresztą, my nie wnikamy w to, ile i na czym Państwo zarabiają, czy pracują uczciwie czy jakie pieniądze "wyciągają" z pomocy społecznej. Chciałabym również dodać, że ani kierownik ani pracownicy GOPS nie zarabiają na tym projekcie ani grosza - wręcz przeciwnie, mają sporo dodatkowej pracy, którą wykonują w ramach swoich obowiązków i bez dodatkowego wynagrodzenia. Ale Państwo chyba tego nie zrozumiecie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkanka Świętajna #1750573 | 9 cze 2015 13:42

  Do wczorajszego wpisu dodam, że wystarczy wejść na stronę fundacji i zobaczyć co to za stwór, który będzie nam planował politykę społeczną: Izabela Jurzyńska- wiceprezes zarządu,Marek Jurzyński prezes zarządu, Maciej Jurzyński -członek zarządu. Zabrakło nazwiska kierowniczki GOPS w Świętajnie, która nabija kasę takim sztucznym tworom i sama też zarabia na tym. A bezrobocie ma się dobrze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec #1750000 | 88.199.*.* 8 cze 2015 17:49

  "- Celem tego projektu jest zwiększenie zaangażowania społeczności gminy Świętajno w obszarze planowania lokalnej polityki społecznej służącej wspieraniu integracji, podnoszeniu szans edukacyjnych i zawodowych mieszkańców, a także rozwiązywaniu występujących problemów społecznych." Jakieś jaja chyba - trzeba brać udział w projektach aby poznać problemy mieszkańców, kierownik GOPSu!!!, wójt, nie wie jakie problemy społeczne występują na terenie gminy? Może podpowiem: miejsca pracy, które tak bardzo obiecywała pani wójt - obiecywać każdy potrafi, "a robić nie ma komu". Właśnie to główny problemy naszej gminy - bezrobocie, także a może w szczególności wśród osób młodych, które już na starcie muszą borykać się z tym problemem. Może nasza szanowna wójt weźmie się w końcu do roboty i zacznie działać w temacie tworzenia nowych miejsc pracy, także w jednostkach jej podległych, skoro znalazły się pieniądze na asystenta, to nich znajdzie i na nowych pracowników. Gdzie jakieś warsztaty, spotkania dla osób starszych, poza GOKiem, w innych miejscowościach? A przepraszam pewnie będą w tych dpsach co pani wójt obiecałą budować... Może organizacja jakiś szkleń, warsztatów dla osób młodych i tych starszych? BTW ciekawe ile osoby pracujące w projekcie wyciągną z tego kasy :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages