Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Od słowiańskiej mitologii do mazurskiej codzienności

2015-06-01 09:27:06 (ost. akt: 2015-06-01 09:33:09)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

II Międzynarodowy Festiwal Kultur w Spychowie

W sobotę, 16 maja w Spychowie można było podziwiać oblicza różnych kultur narodów Europy i Azji. Na scenie zaprezentowało się uczniów z Polski, Rosji, Litwy i Białorusi. Wystąpiło 21 szkół z Polski, Litwy, Rosji, Estonii oraz programu Deutsch-Wagen-Tour - Goethe-Institut. Ogromny podziw wśród publiczności wzbudziły występy dzieci z Rosji. Ich stroje, dopracowane szczegóły występów były głośno komentowane.
- Na tym festiwalu dało się zauważyć ogromną różnicę pomiędzy naszymi dziećmi a tymi z innych krajów. Piękne stroje, obycie na scenie, brak tremy i zaangażowanie nauczycieli, tego nam w Polsce brakuje. Nasze dzieci nie są przyzwyczajone do występów publicznych i to było widać - słychać było wśród publiczności.
Podczas imprezy, oprócz występów uczestników, przybyli zobaczyć mogli pokazy artystyczne i cyrkowe oraz akrobatyczne galopujących konno Tatarów ze strzelaniem z łuku do ruchomych celów. Atrakcją dla dzieci i młodzieży były prezentacje czerpania papieru, wyciskania oleju, pracy krosien tkackich oraz kowalstwa artystycznego. Odważni śmiałkowie sami próbowali swoich sił w produkcji papieru czy oleju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska poszczególnych sołectw z gminy Świętajno. Stowarzyszenie "Przyjazne Spychowo", Jurand ze swoją świtą, zakuwali w dyby "niegrzecznych" oraz pomagali w wybijaniu pamiątkowej monety ze Spychowa.
- Wspaniała impreza, świetne występy dzieci i młodzieży. Stoiska z poszczególnych miejscowości świetnie promują gminę. Niezapomniane wrażenia, pozwalające na poznanie innych kultur - zapewniał obecny na festiwalu Paweł Papke poseł na Sejm RP VII kadencji.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages