Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

III Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - Spychowo 2015

2015-05-25 10:16:37 (ost. akt: 2015-05-25 10:26:23)

- Bardzo ważnym zadaniem konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę - mówi nauczyciel Błażej Parda.

Na scenie zaprezentowali swoje talenty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Świętajno. Występy młodych wykonawców oceniało jury w składzie: Edyta Szymańska - Baszak, Krystyna Pieńkowska i Ewa Helman - Szczerbic. Sędziowie oceniali ich warunki głosowe, interpretację, poprawność językową i ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy prezentowali wybrane piosenki indywidualnie lub zespołowo.
- Celem konkursu jest popularyzowanie kultury krajów europejskich, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz poszerzanie umiejętności muzycznych - zapewnia Błażej Parda nauczyciel języka niemieckiego z gimnazjum w Świętajnie. - Uczniowie zaprezentowali się w piosenkach w języku niemieckim i angielskim - dodaje.
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI oraz najstarszej kategorii uczniów gimnazjalnych. Uczniowie ze Spychowa okazali się bezkonkurencyjni i zajęli większość miejsc na podium. Zgromadzonych zachwyciła kompozycja autorska napisana i wykonana przez Wiktorię Barszcz.
- Poziom był bardzo wysoki. Dzieci i młodzież zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, wykazali się umiejętnościami językowymi oraz zdolnościami muzycznymi - zapewniają nauczyciele obecni na konkursie.
Organizatorami konkursu była Grażyna Morawska i Błażej Parda.

Kategoria klas 1-3 Szkół Podstawowych
1. Amelia Ślubowska (Spychowo)
2. Zespół "From England" w składzie: Maja Skrajna, Nikodem Pierzchanowski, Krystian Tomczak i Igor Trzciński (Spychowo)
3. Zespół "The Chips" w składzie: Przemysław Bakuła, Patrycja Wiergolińska, Łukasz Groszyk i Nadia Zyśk (Spychowo)
Kategoria klas 4-6 Szkół Podstawowych
1. Wojciech Skrajny (Spychowo) i Oliwia Wołosz (Spychowo)
2. Edyta Radulska (Spychowo)
3. Bartosz Sul (Jeruty)
Gimnazja:
1. Gabrysia Morawska (Spychowo) i Wiktoria Barszcz (Świętajno)
2. Natalia Rzepka (Świętajno)
3. Dominika Kamińska (Spychowo)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages