środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Gminna strategia rozwiązywania problemów społecznych

2015-05-14 10:43:31 (ost. akt: 2015-05-15 10:36:38)

Głównym celem projektu jest zaangażowanie społeczności gminy Świętajno w obszarze planowania lokalnej polityki społecznej służącej wspieraniu integracji, podnoszeniu szans edukacyjnych i zawodowych - mówi Ewa Gronowska kierownik GOPS w Świętajnie.

Od 1 kwietnia 2015 r. Gmina Świętajno, jako partner, rozpoczęła realizację projektu „Nic o nas bez nas – partycypacja obywatelska w gminie Świętajno”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
- Celem tego projektu jest zwiększenie zaangażowania społeczności gminy Świętajno w obszarze planowania lokalnej polityki społecznej służącej wspieraniu integracji, podnoszeniu szans edukacyjnych i zawodowych mieszkańców, a także rozwiązywaniu występujących problemów społecznych. W ramach projektu zrealizowane będą m.in. badania ankietowe, cykl 15 warsztatów edukacyjnych – po jednym w każdym sołectwie, a także spotkania z młodzieżą oraz osobami starszymi - informuje Ewa Gronowska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętajnie. - Projekt obejmie diagnozę potrzeb i oczekiwań społecznych, warsztaty edukacyjne, warsztaty strategiczne oraz podsumowanie i upowszechnianie rezultatów projektu. Planowany termin zakończenia przewidziany jest na październik 2015 roku - dodaje.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców do aktywnego udziału w działaniach projektowych. Opinie i spostrzeżenia posłużą jako materiał pomocniczy władzom gminy w projektowaniu kierunków jej rozwoju, w tym do przygotowania gminnej strategii rozwiązywania problemów społecznych. Wszystkie informacje o przebiegu działań będą na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej oraz na stronie Lidera Projektu – Olsztyńskiej Fundacji Inicjatyw Prospołecznych (www.fundacjaofip.pl).
- Liderem projektu jest Olsztyńska Fundacja Inicjatyw Prospołecznych powstała w 2012 roku w celu budowy i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz integracji społecznej. Główne obszary jej aktywności to: wspomaganie rozwoju wspólnot lokalnych,podnoszenie świadomości obywatelskiej i prawnej w społeczeństwie, wspieranie aktywności społecznej i zawodowej, wsparcie i promocja przedsięwzięć z zakresu ekonomii społecznej,promocja, upowszechnianie i organizacja wolontariatu - opowiada kierownik Gronowska.
Projekt „Nic o nas bez nas…” powstał na bazie doświadczeń z niedawno zakończonego projektu „Wspólnie kreujemy gminną politykę społeczną”, realizowanego przez Fundację w partnerstwie z sześcioma gminami wiejskimi województwa warmińsko-mazurskiego: Dźwierzutami, Górowem Iławeckim, Iławą, Jonkowem, Kozłowem oraz Sorkwitami. W jego efekcie powstało sześć gminnych strategii rozwiązywania problemów społecznych, wypracowanych z szerokim zaangażowaniem mieszkańców na każdym etapie prac.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages