Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Spychowo, Pasym, Popowa Wola i Wawrochy walczą o plac zabaw

2015-05-14 09:54:50 (ost. akt: 2015-05-14 11:18:24)

- Ludzie narzekają, że nie ma miejsc do zabawy dla dzieci. Pojawiła się szansa, więc musimy głosować. To nic nie kosztuje, a jeśli uda się wygrać, to dzieci będą szczęśliwe - zapewniają rodzice ze Spychowa.

Cztery gminy z terenu naszego powiatu: Szczytno, Pasym, Świętajno i Dźwierzuty biorą udział w konkursie „Podwórko NIVEA". Firma w 40 miejscowościach w całej Polsce chce wybudować rodzinne miejsca zabaw, gdzie dzieci i rodzice będą mogli wspólnie spędzić czas w aktywny sposób. Do tej pory powstało już 100 takich placów zabaw. Zgłoszenia dokonywane były przez przedstawicieli gmin, które dysponują przestrzenią spełniającą wymogi budowy takiego podwórka. Do konkursu zgłoszono ponad 1000 lokalizacji. Wygrają te miejscowości, które zdobędą najwięcej smsów.
- Oddaję codziennie kilka głosów z wszystkich kont jakie posiadam. Wysłałam emaile do szkół, porozwieszałam plakaty, udostępniam na facebooku informację - mówi Agnieszka Wiergolińska ze Spychowa, inicjatorka zgłoszenia jej miejscowości do konkursu. - Wysyłam dziennie do znajomych po 300 emaili z przypomnieniem, żeby głosowali. Robię co mogę, aby dzieciaki w naszej miejscowości miały swoje miejsce do zabawy - dodaje.
W rankingu naszego powiatu najwięcej głosów, bo ponad 6300 zebrało Spychowo, Pasym - ponad 1200, Popowa Wola i Wawrochy mają ponad 300 głosów.
- W Wawrochach dzieci nie mają miejsca do zabawy. Taki plac odciągnąłby je od komputerów i pozwolił spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Mam dwójkę dzieci, które co niedziela proszą mnie, żeby je zawieść do Szczytna na plac zabaw - opowiada pani Anna. - Dziwi mnie tylko, że tak mało osób głosuje. Wszyscy narzekają, że nic się nie robi i nic nie ma dla dzieci. A jak pojawiła się szansa na super miejsce dla naszych pociech, to nie głosują - dodaje.
Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę nivea.pl/podworko i kliknąć: głosuj. Głosowanie trwa do 31 maja i jest podzielone na dwie tury. Z końcem kwietnia wyłoniono pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, niestety nikt z naszego powiatu nie znalazł się wśród tych szczęśliwców. Jest szansa na kolejnych 20 podwórek. Drugi etap konkursu będzie ogłoszony z końcem maja. Obecnie w rankingu Spychowo zajmuje 57 miejsce na 1100 zgłoszonych lokalizacji.
- Ten konkurs to szansa na fajne miejsce dla dzieci. Maluchy miałyby plac zabaw a w budżecie gminy zostałoby około 60 tysięcy - mówi Alicja Kołakowska wójt gminy Świętajno. - W Spychowie nie ma żadnego placu zabaw, więc cieszylibyśmy się, gdybyśmy wygrali. Musimy tylko o to zawalczyć i głosować - zachęca.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages