Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Przedszkole podzieliło władze

2015-03-26 08:28:15 (ost. akt: 2015-03-26 12:52:04)

Radny i wójt nie są zgodni co do tego, czy lepiej remontować, czy zbudować od podstaw przedszkole w Świętajnie. Mieszkańcy twierdzą, że z decyzją trzeba się śpieszyć, bo budynek już się sypie.

Radny Jerzy Fabisiak twierdzi, że samorząd nie powinien remontować budynku przedszkola w Świętajnie, ale zbudować nowy. To miałoby być tańsze. Odmiennego zdania jest wójt gminy Alicja Kołakowska, która twierdzi, że tańszy będzie właśnie remont.
Radny jako argumentu używa kosztów, które przez to, że pieczę nad budynkiem sprawuje konserwator zabytków będą dużo większe niż w przypadku innej nieruchomości. Poza tym twierdzi, że młodych mieszkańców gminy jest coraz mniej i już niedługo jedno przedszkole będzie w stanie pomieścić wszystkie dzieci.
Jak jednak wylicza wójt Alicja Kołakowska – Świętajno stoi ma na swoich barkach dużą inwestycję w Spychowie (Centrum Rekreacyjno-Sportowe) i nie jest w stanie udźwignąć kolejnej. W grę wchodzi jedynie remont, a i ten będzie dużym obciążeniem.
Z tego co udało nam się ustalić – remont jest wręcz niezbędny, a czasu do namysłu mało. – Ten budynek to kompletna ruina i władze powinny coś z tym zrobić – mówi Ireneusz Szymczak, jeden z mieszkańców.

Czytaj e-wydanie
Więcej informacji w nowym numerze Naszego Mazurahttp://m.wm.pl/2015/03/orig/gazecior-238302.jpg
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mm #1698684 | 83.9.*.* 26 mar 2015 09:30

    oj pamiętam to przedszkole. fajnie się do niego chodziło :) Zgadzam się z panią wójt. Lepiej wyremontować ten budynek bo ma za sobą trochę historii. Trochę dzieciaków wypuścił. A nowy jak by postawili to z tym co? Całkiem popadłby w ruinę aż zostałaby tylko po nim działka. Remontować :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages