Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Oddali 10 litrów życiodajnego płynu

2015-03-25 11:48:57 (ost. akt: 2015-03-25 11:51:43)

Druga akcja poboru krwi w tym roku zorganizowana przez Klub Honorowych Krwiodawców ze Świętajna zaowocowała prawie 10 litrami krwi.

We wtorek 17 marca aby podzielić się życiodajnym płynem przybyło prawie 30 osób, z czego 22 oddały krew. Aby pomóc drugiemu człowiekowi nie trzeba być silnym i bogatym. Często wystarczy znaleźć w sobie po prostu … człowieka.
Krew to drogocenny dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Zapotrzebowanie jest ogromne, bo choć nauka idzie cały czas do przodu, w naszym organizmie nie da się jej zastąpić. Ratujemy zdrowie i życie. Oddając 450 ml krwi - jedna osoba może uratować cztery noworodki.
- Każda kropla krwi jest na wagę złota i może uratować ludzkie życie. Przeważnie przychodzą stali krwiodawcy, ale cieszy mnie bardzo, że coraz częściej młodzi ludzie chcą pomagać i przychodzą na akcje - zapewnia Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świętajnie Krzysztof Komosiński.- Kolejna akcja już za dwa miesiące. Zachęcam wszystkich do przybycia, bo przecież to nic nie kosztuje, a innemu człowiekowi można podarować coś cennego – zachęca.
Krew jest zawsze potrzebna, szczególnie w zbliżającym się sezonie letnim. I nie ma różnicy, czy ktoś zdecydował się oddać krew z pobudek czysto altruistycznych, czy też z innych powodów. Liczy się sam gest i osoby, które można tym gestem uratować.

JoKa

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages