Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Drwal roku wybrany

2015-03-05 08:44:16 (ost. akt: 2015-03-05 08:46:42)

27 lutego w pobliżu Spychowa odbyły się szóste zawody drwali - VI Święto Drwala. – Nazwa dobrze oddaje charakter imprezy ponieważ nie sama rywalizacja jest celem tego spotkania lecz przede wszystkim integracja oraz promocja bezpieczeństwa i higieny pracy – mówi Krzysztof Krasula, nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo.

Tego dnia las zaroił się od kolorowych odblaskowych kamizelek. W zielonych występowała z reguły służba leśna, w pomarańczowych zawodnicy.
O miano Drwala Roku 2015 oraz złotą siekierę walczyło 16 chłopa. Starli się w pięciu konkurencjach: ścięcie rosłej sosny tak aby trafiła ona we wbity wcześniej przez każdego zawodnika palik, zmiana łańcucha w pilarce na czas, dwie konkurencje przerzynki czyli precyzyjne odcinanie krążka z kłody, okrzesywanie czyli oczyszczanie z gałęzi przygotowanych wcześniej świerkowych pni.
Najlepszym drwalem do którego trafiła pilarka spalinowa został Sylwester Jurczyk z ZUL'u Drewpol. Obok na podium stanęli: Wiesław Myślak z ZUL Żubr (II miejsce) oraz Łukasz Wójtowicz z ZUL Drewpol (III Miejsce). Pan Łukasz który najbezpieczniej posługiwał się pilarką został dodatkowo wyróżniony w kategorii BHP i otrzymał drugą pilarkę.
Zespołowo największą ilość punktów zdobyli zawodnicy z Zakładu Usług Leśnych ŻUBR. Właściciele firmy otrzymali medal oraz, z rąk inspektora PIP Adama Sierackiego, apteczkę pierwszej pomocy.
Tradycyjnie w zawodach poza klasyfikacją startowali goście: uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie oraz pierwszy raz w historii zawodów strażak z OSP Faryny.
– Tegoroczną innowacją było przygotowanie zawodów w oparciu o międzynarodowy regulamin opracowany przez IALC - organizację regulującą przeprowadzanie zawodów drwali na świecie – mówią organizatorzy.

KB, UDNPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages