Piątek, 22 listopada 2019. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Tragiczny pożar pod Szczytnem. Na poddaszu spłonął mężczyzna

2014-10-04 11:34:18 (ost. akt: 2014-10-06 08:15:28)

Autor zdjęcia: zdjęcie ilustracyjne sxc.hu

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w sobotę (4.10) w miejscowości Kierwik (gmina Świętajno). Spalił się doszczętnie domek letniskowy. Pięciu osobom udało się samodzielnie opuścić budynek. Na poddaszu został jeden mężczyzna.

Pierwszy zastęp straży pożarnej pojawił się w Kierwiku o godz. 3:49. - Domek letniskowy był już cały objęty pożarem - relacjonuje Krzysztof Pardo, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

- Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na parterze, na piętrze oraz na poddaszu. Pięciu osobom udało się samodzielnie wydostać z budynku jeszcze przed przyjazdem strażaków. Niestety, okazało się, że na poddaszu został jeden mężczyzna. Nie udało się go uratować.

Akcja gaszenia pożaru domku letniskowego w Kierwiku trwała dokładnie 5 godzin i 16 minut. Z ogniem walczyło 31 strażaków. - Dopiero po ugaszeniu ognia strażakom udało się dostać do ciała mężczyzny na poddaszu. Z powodu znacznego zwęglenia odstąpiono od reanimacji. Sprawę przejęła policja - mówi Krzysztof Pardo.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages