Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Poszukiwane dwie kobiety podejrzane o okradanie starszych osób

2014-02-17 08:06:43 (ost. akt: 2014-02-17 08:49:37)

Policjanci ponownie odebrali zgłoszenie dotyczące dwóch kobiet, poruszających się srebrnym samochodem typu kombi, które pod pozorem zbierania używanych rzeczy dla potrzebujących odwiedzają starszych ludzi. Jedna z rodzin straciła 1750 zł.

W czwartek, 13 lutego, szczycieńscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca gminy Świętajno. Sytuacja opisana przez zgłaszającego była bliźniacza do tej, która wydarzyła się wcześniej w Wielbarku..

Pod dom starszych osób podjechało auto koloru srebrnego, typu kombi, z którego wysiadły dwie kobiety, jedna wyższa druga niższa. Jedna z nich w ręku trzymała koc. Kobiety weszły do wnętrza mieszkania pokrzywdzonych, prosząc o datek w postaci używanych rzeczy typu pościel, ubrania, firany, które rzekomo miały być przeznaczone dla osób potrzebujących. Kobiety chętnie zglądały do wszystkich pomieszczeń w domu.
Na drugi dzień poszkodowani stwierdzili brak 1750 zł, które wcześniej leżały na regale w jednym z pokoi.
Policjanci wyjaśniają całą sytuację i poszukują dwóch kobiet. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policja apeluje!!! Ponownie zwracamy się z apelem, aby w przypadku napotkania pojazdu kombi koloru srebrnego, w którym podróżują opisane kobiety, natychmiast o tym fakcie powiadomić dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie pod nr tel. 997 lub 112.
Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść. Nie wpuszczajmy do domów osób nieznajomych i zwracajmy uwagę na obcych odwiedzających naszych starszych sąsiadów, którzy często z uwagi na podeszły wiek nie są w stanie w porę ocenić zagrożenia!!!.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. oszuści czy przemytnicy po wioskach jeżdzą #1329007 | 79.162.*.* 18 lut 2014 20:39

  na terenie gminy Pasym już jakiś czas jeżdzi audi na obcych rejestracjach PCH........koloru jasnego kombi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages